Modne seniorki z Czernicy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Spotykają się regularnie, aby spędzić miło czas, a przy tym dobrze się bawią, przebierając w stroje z dawnych lat. Oto grupa pań, które tworzą Modowy Wehikuł Czasu z Czernicy.

Grupa Modowy Wehikuł Czasu z Czernicy powstała 5 lat temu, kiedy zaprzyjaźnione seniorki wpadły na pomysł, aby wykorzystać „przydasie”, czyli wszystkie rzeczy i ubrania, które kiedyś się przydadzą, do tworzenia oryginalnych strojów z ubiegłych epok.

Myślę, że nie tylko każda z nas, ale i większość ludzi, ma tendencje do gromadzenia rzeczy, „bo to się jeszcze przyda”. Ja dodaje do tych „przydasi” jeszcze „zazy”. Na pytanie: co to te „zazy” odpowiadam, że to wszystko co za duże, za małe, za ciemne lub za jasne. A nasz wójt jeszcze dodał od siebie: „a w tym mnie już widzieli” – i to też kupiłyśmy — żartuje Helena Hrynkiewicz-Dynia z grupy Modowy Wehikuł Czasu z Czernicy.

Seniorki regularnie spotykają się w mieszkaniu Teresy Hagmansen, która szyje z resztek nowe ubrania i stylizuje resztę pań z grupy. Dzięki Modowemu Wehikułowi Czasu kobiety mogą, choć na chwilę, przenieść się w bajkowy świat, w którym, jak same mówią – czują się jak księżniczki.

Dla nas te okazje, kiedy możemy przebrać się w sukienkę balową i zapomnieć o tych wszystkich trudnych czasach, o pandemii, problemach, pracy zawodowej sprawiają, że jesteśmy szczęśliwe. Możemy się przebrać, pięknie poczuć i tym się dzielić — dodaje Ilona Czupta z grupy Modowy Wehikuł Czasu z Czernicy.

Takiego codziennego życia to my mamy po kokardę, a właśnie to jest takie oderwanie. Na chwilę zapominamy o wszystkim. Zostawiamy nasze choroby, dolegliwości, problemy dzieci, rodzinne. Może ktoś powie, że to głupie, ale jest to odskocznia i odreagowanie — wyjaśnia Helena Hrynkiewicz-Dynia.

Pomimo pandemii koronawirusa, panie regularnie spotykają się i wspólnie spędzają czas. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia postanowiły również przygotować niespodziankę dla swoich najbliższych oraz dla fanów Modowego Wehikułu Czasu z Czernicy.

Jest okres pandemii. Senior ma siedzieć w domu, więc siedzimy grzecznie. Pomyślałyśmy sobie, że no trudno, nie możemy spotkać się z rodzinami. Zaproponowałam więc paniom inny rodzaj życzeń. Mamy piękne stroje retro i na tle sporządzonej dekoracji w moim mieszkaniu, chciałyśmy zrobić takie indywidualne kartki-nagrania świątecznych życzeń — mówi Teresa Hagmansen.

Świąteczne życzenia od modnych seniorek będzie można zobaczyć już niedługo na profilu Modowy Wehikuł Czasu z Czernicy w mediach społecznościowych.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy