Mokronos Dolny – budowa ścieżki rowerowej dla bezpieczeństwa mieszkańców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jesteśmy w Mokronosie Dolnym, przy głównej ulicy, przy ul. Stawowej. Tu trwa inwestycja, na którą od dawna czekali mieszkańcy. I to zarówno mieszkańcy zmotoryzowani, jak i piesi czy właśnie rowerzyści. Bo to budowa ścieżki rowerowej, tu chodzi o bezpieczeństwo. Ruch tutaj jest ogromny. Ważne by piesi i rowerzyści czuli się bezpiecznie, bo o wypadek nietrudno.

Pieniądze na tę ścieżkę  – ponad 2 mln 200 tys. zł – pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

To duża kwota na tym zadaniu, bo łączna kwota opiewa na 6,5 mln zł. Cieszymy się, że mogliśmy skorzystać z tego programu i mogliśmy to dofinansowanie uzyskać na już realizowaną inwestycję. Tak ważną w rejonie – jak widać – mamy duży ruch samochodowy – mówi Julian Żygadło, burmistrz Kątów Wrocławskich. 

Budowa ścieżki rowerowej podzielona jest na 3 etapy – w Mokronosie Dolnym przy ul. Stawowej, Parkowej i w Mokronosie Górnym – przy ul. Wrocławskiej. Łączna wartość inwestycji – prawie 4 mln 800 tys. zł. 

Wrześniowe rozdanie Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg lokalnych to 65 mln zł ma być elementem poprawiającym bezpieczeństwo. Dziś spotykamy się przy projekcie związanym ze ścieżkami rowerowymi i odseparowaniem ruchu rowerowego od samochodowego co zwiększa bezpieczeństwo – mówi Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski.  

– Powiat wrocławski w ramach tego rozdania otrzymał prawie 7 mln zł, co stanowi prawie 10%. W przypadku 200 samorządów to jest pokaźna kwota i bardzo się z tego cieszę. My jako powiat dostaliśmy środki na 5 ważnych zadań dla mieszkańców powiatu wrocławskiego w tym mieszkańców Kątów Wrocławskich – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego. 

Na terenie powiatu wrocławskiego jest 600 km dróg – ważnych strategicznie, dlatego ich stan techniczny jest bardzo istotny. Są to drogi, które cały czas wymagają remontów i rozbudowy, a więc – pieniędzy. 

Powiat wrocławski w tym i przyszłym roku do wydania na drogi ma rekordową kwotę 330 mln zł. To między innymi dzięki środkom, które otrzymujemy z Polskiego Ładu – dodaje starosta. 

Zobacz również

Od rozkładu jazdy 2023/2024 zmienia się schemat połączeń kolejowych na Dolnym Śląsku. Większość podróżnych będzie podróżować po liniach o tym samym numerze, jednak wprowadzone zmiany porządkują numerację linii w pociągach Kolei Dolnośląskich i Polregio.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy