Most łączący Jelenią Górę i Karpacz został odnowiony

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Most łączący Jelenią Górę i Karpacz ma bardzo potężną konstrukcję, ponieważ musi wytrzymać duże natężenie ruchu. Umocnienie przyczółków trzeba było zbudować od początku, ponieważ zostały zniszczone przez zalegającą wodę. 


– W powiecie karkonoskim w tej chwili jest bardzo dużo inwestycji realizowanych. Niektóre już są zamknięte, chociażby bardzo ważny most, który bezpośrednio prowadzi drogą z Jeleniej Góry do Karpacza. Tam zakończyliśmy całkowitą przebudowę. Wartość zadania 2 miliony 735 tysięcy złotych. Jeśli chodzi o sam zakres to potężna przebudowa, wymiana praktycznie całego przęsła, naprawa przyczółków, naprawa również elementów stalowych, antykorozyjnych. To jest o tyle bardzo ważny most, ponieważ jest to w tej chwili główna droga, która prowadzi do Karpacza. W związku z tym i mieszkańcy i turyści mieliby poważny problem, gdyby się okazało, że musielibyśmy za jakiś czas ograniczyć przejazd na moście — mówi Krzysztof Wiśniewski, starosta powiatu Karkonoskiego.

Most nad rzeką Łomnica wybudowany został na początku lat 70.

– Jesteśmy na moście w Mysłakowicach w ciągu drogi łączącej Jelenią Górę i Karpacz. W tym roku został on przebudowany. Dostał nowe kapy chodnikowe. Cała konstrukcja żelbetowa została zabezpieczona antykorozyjnie. Będzie nam służył na długie lata — mówi Grzegorz Pietrzak, dyrektor Wydziału Dróg powiatu Karkonoskiego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy