Most Zwierzyniecki bliżej oryginału

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Most Zwierzyniecki to jeden z najstarszych i najpiękniejszych mostów we Wrocławiu. Łączy ze sobą brzegi starej Odry przy Ogrodzie Zoologicznym i jest najważniejszą przeprawą dla mieszkańców ,,Wielkiej Wyspy’’ czyli Biskupina, Sępolna, Dąbia i Bartoszowic. Już wkrótce będzie wyremontowany.

My bardziej skłaniamy się ku wersji, że będzie to pogłębiona i kompleksowy renowacja obiektu ponieważ prace będą skoncentrowane przede wszystkim na remoncie części chodnikowej mostu oraz zabezpieczeniu antykorozyjnemu całej konstrukcji stalowej, kamiennej, oraz cokołu z piaskowca– wyjaśnia Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Jak podkreśla Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta prace remontowe będą odświeżać most. Podczas prowadzonych prac mostem będzie można przejechać zarówno komunikacją zbiorową jak i samochodem. 

Natomiast ruch piesze będziemy przerzucać z jednej strony mostu na drugą, w zależności od tego która strona będzie aktualnie remontowana, mówimy cały czas o chodnikach– dodaje Ewa Mazur.

Chodniki wyłożone będą granitowymi płytami, pod którymi znajdą się wymienione instalacje energetyczne, ciepłownicze i wodociągowe. W planach jest także oczyszczenie konstrukcji stalowej, a następnie pokrycie jej powłoką antykorozyjną. Dodatkowo oczyszczone będą elementy z piaskowca. Most jest zabytkiem i wszystkie prace będą prowadzone pod okiem konserwatora zabytków. 

Zaprojektowano kolor żółty mostu, natomiast Miejski Konserwator Zabytków uzależnił ostateczny  kolor konstrukcji od wyników prac badawczych, archeologicznych, które będą wykonane przy okazji prac remontowych. Będą to specjalne badania, których celem będzie ustalenie pierwotnych barw Mostu Zwierzynieckiego– mówi Ewa Mazur.

Terminy planowanego remontu jeszcze nie są znane. Póki co trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy, który będzie mieć 12 miesięcy na realizację zadania.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy