Most Zwierzyniecki: końca remontu nie widać

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Remont Mostu Zwierzynieckiego miał się zakończyć we wrześniu…. zeszłego roku. Wykonawca wielokrotnie przesuwał terminy zakończenia prac, ale żadnego nie dotrzymał. Teraz nikomu nie zależy, żeby prace zakończyły się szybko, tylko żeby były wykonane dobrze. Jako ciekawostka - cały most - od początku do końca - wybudowano w ciągu 21 miesięcy. Remont trwa już znacznie dłużej.

I niestety – końca prac nadal nie widać. Kiedy remont się skończy? 

  • – Nie odpowiem na to pytanie. Wszyscy byśmy chcieli ten most już zobaczyć.  Remont zmierza ku końcowi. Powoli to idzie, ale do przodu, jest coraz lepiej. Podobają mi się zamontowane lampy – mówią wrocławianie.

Pięknie odrestaurowane lampy rzeczywiście zamontowano w ostatnich dniach. To widać, zwłaszcza w nocy. 

  • Kwestia podłączenia, nic więcej. Wszystko jest zamontowane. Wystarczy wyłączyć do prądu i będzie działać. Kiedy będzie można próbę zobaczyć, wieczorem? Dzisiaj wieczorem powinno świecić, to codziennie świeci już tak naprawdę. Wieczorem można przejechać, już od dłuższego czasu ta strona jest uruchomiona – mówi Rafał Chrzanowski, firma Rotomat. 

Most Zwierzyniecki remontowany jest od października 2021 r. Pracami zajmuje się konsorcjum firm Probudowa i Rotomat. Prace toczą się niezwykle wolno, a wykonawca nie dotrzymał żadnych terminów.

  • To tempo nie jest takie, jak byśmy sobie życzyli, ale na to tempo ma wpływ wiele czynników, między innymi oczywiście pogoda lub dostępność materiałów, więc jesteśmy tutaj niemal codziennie i weryfikujemy ten postęp prac realizowanych przez wykonawcę – mówi Tomasz Jankowski, rzecznik prasowy ZDiUM we Wrocławiu.  

Mimo ponad rocznego opóźnienia, umowy z wykonawcą nie zerwano. Bo – zdaniem ZDiUM-u – byłoby to…

  • Czasochłonne, kosztochłonne i to na pewno wydłużyłoby prace i koszty przy rewitalizacji tego mostu. Postęp prac w tamtym momencie nie był odpowiednim momentem do tego, aby myśleć o zerwaniu prac. Jednak te prace cały czas były realizowane. Też mamy określony budżet na remont tego mostu. Przypomnę, to jest kwota ponad 9 milionów złotych, więc podjęliśmy decyzję, że konsekwentnie będziemy próbować dokończyć z tym wykonawcą remont tego mostu, tej przeprawy -mówi Tomasz Jankowski, rzecznik prasowy ZDiUM we Wrocławiu.  

Teraz piesi na Moście Zwierzynieckim mają do dyspozycji nowy kamienny chodnik po stronie wybrzeża Pasteura. Jednocześnie wykonawca rozpoczął prace wykończeniowe po stronie ZOO.  Tu trzeba jeszcze wiele zrobić i przy tych pracach  ogromne znaczenie ma pogoda. Tak więc, jeśli zrobi się zimno lub zacznie padać deszcz, na pewno i terminy prac przesuną się kolejny raz. Wrocławianie trudności nadal odczuwają. 

  • Trzeba dłużej chodzić około przez most, ale już powoli kończą, więc najlepsze to będzie. Jest mega ładnie. Zawsze mi się podoba. A tędy często przechodzisz? Tak, do uczelni codziennie, żeby nie wydawać na tramwaje – dodają wrocławianie.

Most zyskał historyczny, oliwkowy kolor. Co ciekawe – po raz pierwszy od 125 lat usunięto wszystkie wcześniejsze warstwy farb. Jeszcze jeden remont się nie skończył, a już wiadomo, że konieczny będzie kolejny. 

 – Remont całej płyty, po której odbywa się ruch kołowy i tramwajowy. Takie prace oczywiście są planowane, ale to jest kwestia najbliższych lat – dodaje Tomasz Jankowski, rzecznik prasowy ZDiUM we Wrocławiu.  

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy