Mosty Pomorskie będą zamknięte

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wiele zmian na ulicach czeka wrocławian przy moście Pomorskim podczas trzyletniego remontu. Prace mają rozpocząć się w najbliższy weekend, 7 marca. Od weekendu mosty Pomorskie będą zamknięte

Piękniej i wygodniej po remoncie

Most jest wpisany na listę zabytków, ale poza historycznym układem należy do ważnego ciągu komunikacyjnego. Prace przy remoncie uwzględnią również komunikację zbiorową. Na moście pojawią się przystanki wiedeńskie.

W ramach prac będziemy przywracać dawny blask mostów. Zaczniemy od robót rozbiórkowych, następnie konstrukcje będą wzmacniane, na nowej nawierzchni pojawi się przystanek wiedeński- wyjaśnia Wojciech Kaim kierownik projektu z Wrocławskich Inwestycji.

Remont zaplanowany na trzy lata będzie realizowany etapami. W niektórych momentach most środkowy zostanie zdemontowany co pozwoli wzmocnić konstrukcję. Mają zniknąć też rury ciepłownicze. Miasto podkreśla trudności związane z remontem. Wyzwaniem będzie techniczna strona remontu oraz by zapewnić zastępczą trasę dla korzystających z tej drogi. Mają być objazdy dla ruchu kołowego i komunikacji zbiorowej. 

Plan utrudnień i objazdów

Objazd będzie prowadzony dwukierunkowo przez ulicę Pomorską, Cybulskiego i Most Uniwersytecki- jak wyjaśnia Andrzej Brzoza z Wydziału Inżynierii MIejskiej Wrocławia- by ułatwić komunikację wprowadzona zostanie zmiana pierwszeństwa na skrzyżowaniu ulicy Pomorskiej i Cybulskiego, a z Dubois nie skręcimy w lewo w stronę mostu Uniwersyteckiego. Dodaje, że cała komunikacja miejska będzie jeździć objazdami. Adam Więcek wyjaśnia, że trzy linie tramwajowe tj. 15, 14 i 24 i trzy autobusowe o numerach K,A 142 i nocna 257 pojadą przez most Sikorskiego i most Uniwersytecki. Na południe przez most Sikorskiego pojedzie linia tramwajowa 24, a linie 14 i 15 pojedą na północ przez ten most. W kierunku Północnym przez most Uniwersytecki pojedzie linia 24, a na południe 15 i 14. Ujęte w zmianach autobusy K, A, 142 i 257 pojadą mostem Uniwersyteckim. 

Miasto podjęło działania by poinformować mieszkańców o zmianach na trasie i o objazdach. Przy moście wręczane są ulotki informacyjne przez Straż Miejską. Będą stawiane odpowiednie oznaczenia na znakach drogowych o zmianach w ruchu.

Mieszkańcy proszeni są o zachowanie czujności na czas remontu.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy