Motyl symbolem pasji

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Za oknem coraz częściej króluje deszczowa pogoda, ale rozjaśnić może to kolorowa przyozdobiona parasolka, która powstała na tegoroczny konkurs w ramach Wrocławskich Dni Seniora. Joanna Kwiatkowska na pracę poświęciła aż trzy tygodnie, ale było warto, bowiem jej parasolka zajęła III miejsce. Motywem przewodnim był kolorowy motyl.

– Bardzo lubię motyle i koty, bo według mnie są to niezależne dwa światy. Ten fruwa, gdzie chce, a kot robi co chce, dlatego maluję albo motyle albo koty – mówi Joanna Kwiatkowska, wrocławska seniorka.

Motyl zagościł także na maseczce, która okazała się bezkonkurencyjna i wygrała konkurs. Jak podkreśla pani Joanna ma dar do zbierania różnych rzeczy, więc tym razem wykorzystała je do zrobienia własnoręcznej maseczki. Użyła kawałka kapelusza i podkoszulki.

Naszyłam motylka, no i wyszyłam także resztę – wyjaśnia Joanna Kwiatkowska, wrocławska seniorka.

Podczas pierwszych miesięcy epidemii pani Joanna szyła także maseczki dla szpitali. Jej pasją są malowanie i prace artystyczne. Najczęściej na obrazach pojawiają się oczywiście motyle, ale nie brakuje także martwej natury i pejzaży.

Gdy człowiek pracuje, gdy człowiek dom prowadzi, dzieci małe to nie ma czasu, a teraz jest czas – dodaje Joanna Kwiatkowska, wrocławska seniorka.

Pani Joanna, oprócz malowania, prowadzi także bloga informacyjnego dla seniorów. Studiuje na Uniwersytecie Trzeciego Wieku AWF-u Wrocław, a co roku bierze także udział we Wrocławskich Dniach Seniora. Podkreśla, że wśród seniorów najważniejszy jest kontakt.

To jest taki blog zbliżający nas do siebie, więc też staramy się ten kontakt utrzymujemy. Mailujemy do siebie, piszemy, spotykamy się także w ten sposób – musi być kontakt – zaznacza Joanna Kwiatkowska, wrocławska seniorka.

Pani Joanna podkreśla także, że teraz jest najlepszy czas na rozwijanie swoich zainteresowań i powrót do pasji z młodości.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy