MPK dla seniora

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nowy rok zawsze oznacza wiele zmian. Tym razem do grupy uprzywilejowanych pasażerów MPK dołączyli seniorzy w wieku 67 lat. Od początku stycznia mogą korzystać z komunikacji miejskiej za darmo.

Ustawa, o której mówimy została przegłosowana jesienią 2017 roku. To jest ustwa, która wprowadza zniżki albo bezpłatne przejazdy dla grup osób, które podróżują komunikacją miejską we Wrocławiu. Wtym roku, czyli od pierwszego stycznia 2020 roku kolejna grupa osób, tym razem osoby w wieku 67 lat mogą korzystać z darmowych przejazdów MPK. Uchwała zaproponowała w kolejnych latach zmniejszanie wieku seniorów i z roku na rok coraz młodsze osoby mogą jeździć MPK. Do 2022 roku jest zaplanowane zmniejszanie wieku osób, w 2022 roku będą to osoby w wieku 65 lat. Ta ustawa ma na celu ułatwienie korzystania z komunikacji miejskiej pewnym grupą, osób zwłaszcza tym osobom które potrzebują korzystać z komunikacji miejskiej często i z różnych względów  nie mogą korzystać z samochodu. Także jest taki cel w naszym planie zrównoważonej mobilności, żeby część osób korzystała z komunikacji miejskiej a nie zawsze tylko z samochodów – tłumaczy Anna Bytońska z Urzędu Miejskiego.

Seniorzy to nie jest jedyna grupa, która może jeździć bezpłatnie wrocławską komunikacją miejską. Są to między innymi inwalidzi wojenni i wojskowi, część osób niepełnosprawnych, posłowie i senatorowie, także zasłużeni honorowi krwiodawcy i dawcy przeszczepów, a także osoby które uległy represją politycznym w czasach PRL-u i dostały specjalną zgodą Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób represjonowanych – podsumowuje Mateusz Lubański, rzecznik wrocławskiego MPK.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy