MPWIK: Jak wygląda obsługa mieszkańca?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W związku z pandemią wiele instytucji wprowadziło zdalny sposób obsługi klientów. Wśród nich jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu, które umożliwia mieszkańcom kontakt na wiele sposobów. Wśród nich jest między innymi infolinia i czat, ale wrocławianie mogą włączyć także komunikaty SMS, które poinformują ich o przerwach w dostawach wody.

Wystarczy wejść na naszą stronę internetową mpwik.wroc.pl, w zakładce Strefa Klienta wybrać Komunikaty SMS, zarejestruj się i tam należy podać adres, na który chcemy dostawać informację oraz numer telefonu i na ten numer telefonu będą państwo dostawać sms o przerwach w dostawach wody – mówi Joanna Antczak, koordynatorka w Biurze Obsługi Klienta MPWiK S.A. we Wrocławiu.

Co ważne, usługę SMS można aktywować na więcej niż jeden adres. Komunikaty są bezpłatne i dotyczą zarówno tych planowych, jak i awaryjnych przerw w dostawie wody.

Oczywiście nie wysyłamy żadnych reklam, żadnych informacji handlowych, są to tylko i wyłącznie informacje o przerwach w dostawach wody – podkreśla Joanna Antczak, koordynatorka w Biurze Obsługi Klienta MPWiK S.A. we Wrocławiu.

Obsługa klientów odbywa się całkowicie zdalnie, jednak wrocławianie mają kilka możliwości kontaktu z pracownikami MPWiK.

Pod numerem 34 09 655 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00, a w środy do 17:00, nasi klienci mają możliwość rozmowy z naszymi doradcami. Dla tych klientów, którzy preferują pisaną formę kontaktu, możliwe jest porozmawianie z naszymi doradcami poprzez live chat – zaznacza Karolina Kończarek, liderka w Biurze Obsługi Klienta MPWiK S.A. we Wrocławiu.

Po godzinach pracy biura obsługi, informacji udziela wirtualny doradca. Oprócz tego klienci, którzy mają zarejestrowane konto w Eboku, czyli Elektronicznym Biurze Obsługi Klienta, mogą w ten sposób załatwiać wiele spraw, jak na przykład zlecanie usługi związanej z wodomierzem ogrodowym.

Poprzez eboka klienci mają też dostęp do swoich faktur, do informacji o należnościach i bieżącym saldzie. Mogą też dokonywać płatności elektronicznych, a oprócz tego zgłaszać nam na przykład zmianę danych kontaktowych lub podawać stan swojego wodomierza – wyjaśnia Karolina Kończarek, liderka w Biurze Obsługi Klienta MPWiK S.A. we Wrocławiu.

MPWiK zachęca również do wysyłania dokumentów elektronicznie, jednak są sytuacje, kiedy forma papierowa jest niezbędna.

Odpowiedzią na takie sytuacje jest właśnie schowkomat, czyli forma bezpiecznego i bezkontaktowego przekazywania dokumentów. Schowkomaty wyglądają i działają jak popularne paczkomaty. Można tam zarówno zostawić dokument, który chcielibyśmy przekazać do Biura Obsługi Klienta, jak i odebrać dokument zostawiony przez doradcę, na przykład podpisaną umowę – mówi Karolina Kończarek, liderka w Biurze Obsługi Klienta MPWiK S.A. we Wrocławiu.

Obsługa schowkomatu jest prosta i intuicyjna. Żeby odebrać dokument, klient musi podać kod wysłany przez pracownika MPWiK Wrocław. W przypadku nagłej awarii, dla mieszkańców całodobowo dostępny jest numer alarmowy 994, gdzie mieszkańcy mogą zgłaszać uszkodzenia.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy