Mural zachęcający do szczepienia na Covid-19

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Rządowej akcji propagującej szczepienia na Covid-19 praktycznie nie ma. Przejęły to fundacje, organizacje, stowarzyszenia. To one tłumaczą, że warto się szczepić, to one namawiają do tego, by szczepić się jeśli chcemy wrócić do normalności. Wrocław szczepi, na Stadionie, po mieście jeździ Szczepciobus. A teraz kolejny etap - mural, który powstał przy ul. Krakowskiej 26 na ścianie budynku Wydziału Stomatologii UM we Wrocławiu, który również mówi o tym, że warto się zaszczepić, by chronić siebie i swoich bliskich.

— Pomysł zrodził się jeszcze przed epidemią. Chcieliśmy promować szczepienia jako formę wzrostu bezpieczeństwa społeczeństwa. To w związku z ruchami antyszczepionkowymi, bo one już wtedy były bardzo widoczne, zgłaszały wątpliwości co do zasadności szczepień. Potem pojawiła się pandemia i już było wiadomo, że jedynym lekarstwem będą szczepienia. Chciałem, żeby to był projekt artystyczny, jak przejeżdżamy obok to zwróci na siebie uwagę, a dodaną wartością będzie to, że to jest sztuka. Miasto zorganizowało konkurs, w którym wygrał ten projekt. Bardzo się cieszę, bo oprócz tego, że mamy jasne przesłanie – trzeba się szczepić, Wrocław się szczepi, zaszczep się we Wrocławiu – to jeszcze mamy aspekt artystyczny – mówi prof. Tomasz Zatoński, prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem UM we Wrocławiu. 

— Kolibry to był pomysł osób z Uniwersytetu Medycznego. To była ich idea. Dostałam kilka słów, haseł według których pracowałam nad projektem i puściłam wodze wyobraźni. Kolibry symbolizują szczepionkę, ich dzioby to igła,  strzykawka i wypuszczają z siebie nektar, który ma zabić koronawirusa – mówi Malwina Gaj, autorka projektu muralu pt. Kolibry wiążące wirusa. 

— Czekamy na czwartą falę, która niewątpliwie nastąpi. Chcemy zainspirować ludzi do profilaktyki. Bo tak naprawdę wszystkim zależy na powrocie do normalności, żebyśmy pokonali pandemię i optymistycznie patrzyli w przyszłość –  mówi prof. Tomasz Konopka, prorektor ds. studenckich UM we Wrocławiu. 

Zobacz również

Już w piątek o godzinie 19:20 zapraszamy na premierową emisję naszego nowego programu „W trosce o świat”. W pierwszym odcinku nowej ekologicznej serii opowiemy o wrocławskich autobusach elektrycznych, klastrach energii oraz stacjach wymiany baterii w komercyjnych pojazdach elektrycznych. Zapraszamy do oglądania.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy