Muzea zapraszają seniorów. Kiedy można wejść za darmo?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Seniorzy to jedna z grup społecznych, która najchętniej obcuje ze sztuką i odwiedza muzea. Kontakt ze sztuką w takim wymiarze wcale nie musi być kosztowny. Emerytom i rencistom przysługuje możliwość kupienia biletu ulgowego, oprócz tego seniorzy mogą liczyć na dodatkowe zniżki. W Muzeum Narodowym seniorzy, którzy ukończyli 75-lat oraz wszyscy ci, którzy mają Wrocławską Kartę Seniora za wstęp zapłacą zaledwie 3 złote. Warto przypomnieć również o dniu wolnego wstępu.

Dzień bezpłatny, w którym można przyjść do muzeum i siedzieć od rana do wieczora. W przypadku naszego gmachu to jest to sobota. Tutaj chciałabym polecić nasz informator, bo przecież mogą być państwo sami swoimi przewodnikami – mówi Barbara Przerwa z Działu Edukacji Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Muzeum Narodowe zaprasza seniorów na spotkania w małych pięcioosobowych grupach, na przykład w Pawilonie Czterech Kopuł w piątki o godzinie 17:00, gdzie odbywa się zwiedzanie wystaw stałych i czasowych. W muzeum organizowane są także warsztaty.

Ja opowiadam o portrecie namalowanym przez Olgę Boznańską. I proponuję tam ruch – taniec. Proponuję, żeby przed obrazem zatańczyć. To jest związane z moim autorskimi warsztatami „Plastyka tańca”, na które zapraszam wszystkie osoby, które nie boją się ruchuBarbara Przerwa z Działu Edukacji Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Na seniorów czekają także wystawy w Muzeum Miejskim Wrocławia. Bilet ulgowy kosztuje 10 złotych, ale co ważne jest to bilet łączony, a więc jeden zakup pozwala zobaczyć wszystkie wystawy, które są dostępne na przykład w Ratuszu.

Zapraszamy do zwiedzania indywidualnego. Wbrew temu co się mówi, odwiedziny w muzeum mogą być bardzo niskokosztowe albo wręcz bezpłatne. My w każdy czwartek nasze obiekty udostępniamy nieodpłatnie zatem szczególnie zapraszamy wtedy – dodaje Ewa Pluta, Muzeum Miejskie Wrocławia.

Muzea, mimo pandemicznych obostrzeń, pozostają otwarte i czekają na zwiedzających. Obowiązkowa jest dezynfekcja, dystans i maseczka, ale duża przestrzeń pozwala na obcowanie ze sztuką w komfortowych warunkach, bo obowiązują także limity osób.

Seniorzy są jedną z tych grup, którzy najczęściej odwiedzają muzea. To nie jest prawda, że nie przychodzą. My widzimy, że przychodzą. Przyprowadzają dzieci, rodzinę, wnuków. Być może dlatego, że to jest jeszcze to pokolenie, które traktuje muzeum jako punkt obowiązkowy, ale także świetny sposób na spędzenie wolnego czasu – podkreśla Ewa Pluta, Muzeum Miejskie Wrocławia.

W trakcie pandemii i zamknięcia wielu miejsc, muzea są nie tylko bezpieczne, ale również dostępne.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy