Muzeum Architektury otwarte od 5 lutego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Muzeum Architektury we Wrocławiu jest jedyną instytucją muzealną w Polsce poświęconą w całości historii architektury oraz architekturze współczesnej. Do tego znajduje się w dawnym średniowiecznym klasztorze. I najważniejsze - od 5 lutego, od godziny 12.00 będzie otwarte dla zwiedzających. Nareszcie.

Bo eksponaty są naprawdę unikatowe. W muzem zebrano ich ponad 30 tysięcy.  

Można obejrzeć wspaniałą kolekcję witraży. Wśród nich najstarszy witraż w Polsce przedstawiający proroka Ezechiela – mówi Rafał Dutkiewicz, były prezydent Wrocławia.

Wszystkie muzea w Polsce zamknięto ponad dwa miesice temu. Zrobiono to nagle i nieoczekiwanie. Tak samo jak teraz otwarcie. 

Bardzo się cieszymy. Zaskoczyła nas ta decyzja, że to już, ale to jednak zaskoczenie – mówi Marta Czyż z Muzeum Architektury we Wrocławiu.  

Mimo zaskoczenia, wszystko będzie gotowe w samo południe. Najważniejsze – będzie nowa wystawa od dawna przygotowywana dla zwiedzających.  

—  To wystawa dotycząca Jana Szpakowicza – niezwykłego architekta, niesamowitej osobowości, ale niestety nieznanego szerszej pibliczności i stąd ta wystawa – mówi Marta Czyż z Muzeum Architektury we Wrocławiu.

I już możemy zapowiedzieć, że wkrótce zwiedzający Muzeum Architektury będą mogli obejrzeć niezwykłą kolekcję mebli. Mebli z niesamowitą historią. 

Meble wybitnego architekta Hansa Poelziga, autora Pawilonu Czterech Kopuł, dyrektor wrocławskiej ASP, postać znana i niezwykła w świecie – opowiada Rafał Dutkiewicz, były prezydent Wrocławia.

Meble powstały ponad 100 lat temu. Wywieziono je z Polski do USA na ponad 70 lat. Kilka miesięcy temu udało się kolekcję z powrotem sprowadzić do Wrocławia, gdzie powstały. Ale takich perełek jest tu mnóstwo. Kolekcja wystawiona jest w przepięknym miejscu. To XV – wieczny klasztor i kościół. Teraz to wszystko jest dostępne dla zwiedzających. 

Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść i kupić bilet. Zwiedzanie odbywać się będzie bezpiecznie, w reżimie sanitarnym – mówi Marta Czyż z Muzeum Architektury we Wrocławiu. 

Większość muzeów można zwiedzać już osobiście. Na ten dzień czekało wielu wrocławian. Stałe wystawy miejskie można oglądać za darmo. 

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy