Muzeum Motoryzacji w nowej odsłonie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Muzeum Motoryzacji w Zamku Topacz to - dla miłośników motoryzacji - niezwykłe miejsce. Teraz nie może działać tak, jak przedtem z uwagi na pandemię. To jednak otworzyło zupełnie nowe możliwości.

– Show oparte na dźwięku i świetle. Ponad 40 aut wynika z jednego mianownika, czyli przedwojennych konstrukcji niemieckiej firmy DKW, która miała wpływ na produkowane samochody w Niemczech Zachodnich i Wschodnich – mówi Adam Kornafel z Muzeum Motoryzacji w Zamku Topacz.

Pokazy będą tym razem oparte o projekcje filmu, który, na podstawie najważniejszych samochodów, opowie historię motoryzacji.

– 10 samochodów, które wpłynęły na historię motoryzacji i umieszczenie ich w popkulturze. Grupa ludzi po obejrzeniu projekcji, przejdzie do drugiej sali, gdzie znajduje się wystawa czasowa. Tutaj już w formie tradycyjnej – zdradza kustosz.

Wystawa czasowa pt. „Skąd wzięła się syrenka, czyli historia pisana na dwa takty” to pojazdy, które łączy konstrukcja silnika i podwozia. Wśród nich znajdują się kolekcjonerskie perełki.

– Wyczerpaliśmy temat nie tylko polskich syrenek, ale także niemieckich samochodów zachodnich i wschodnich – podsumowuje kustosz.

Pokazy będą odbywały się z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności, dopiero wtedy, kiedy będzie to możliwe.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy