Muzyczne szaleństwo we Wrocławiu: Gitarowy Rekord Świata pobity

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocław zrobił to po raz kolejny! Gitary z Polski i świata opanowały stolicę Dolnego Śląska, a gitarzyści po raz kolejny pobili Gitarowy Rekord Świata! Na rynku zagrało 7967 gitar.

Brak mi słów, powiem szczerze. Było wyjątkowo energetycznie, wyjątkowo pozytywnie. Każdy rekord jest wspaniały i pozytywny, ale ten po prostu przeszedł wszystkie możliwości. Aż mam ciarki na plecach, jak o tym pomyślę. To była taka jazda – mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca. 

Jest super, zawsze było super. Byliśmy cztery lata temu, później pandemia i niestety nie mogliśmy być. Teraz jest super jak zawsze. 

Ten tłum, ten klimat i dźwięk gitar. Dzisiaj pierwszy raz mam ukulele, więc będzie lekka zmiana dla mnie. Biję rekord po raz piąty-szósty. 

Publiczność i to, jak się bawi. Wrocław jest miastem kultury. 

Dźwięk gitar i tych ludzi z gitarami.  

Postanowiliśmy w tym roku pobić rekord i stąd moja obecność. Jestem pierwszy raz, z rodziną. Jest super. 

Uni-Vibe – to, żeby być razem. Chociażby tutaj na rynku muzyka naprawdę nas łączy i jest ponad wszystkimi podziałami. Wszelkie programy, nawet polityczne, przestają być ważne, bo cieszymy się muzyką i tym, że jesteśmy razem i to największa wartość – podkreśla Leszek Cichoński, pomysłodawca. 

Atmosfera – można spotkać wielu fajnych ludzi, którzy, tak samo jak ja, lubią muzykę. 

Przyjechaliśmy spod Szczecina. Jechaliśmy w deszczu. Widzieliśmy, że jak tu przyjedziemy, to musi być pogoda. Musi być słońce, bo tu zawsze jest słońce. 

To jest gitarowe serce Europy i świata. Oczywiście 1 maja zapraszamy do Wrocławia, bo to nie jest Święto Pracy, tylko święto gitary. Przybywajcie! U i V znak Uni-Vibe, jednocząca wibracja muzyki to jest coś, co się dzieje tutaj we Wrocławiu co roku, dlatego warto być na rynku we Wrocławiu – dodaje Leszek Cichoński, pomysłodawca. 

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy