Muzyczny kwadrans w Operze

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ferie zimowe w tym roku przybrały szczególną formę. Ze względu na pandemię koronawirusa uczniowie ze wszystkich województw odpoczywają w tym samym czasie. Przez obostrzenia dzieci nie mają zbyt wielu możliwości na kreatywne spędzanie wolnego czasu. Instytucją, która pomoże w tym najmłodszym wrocławianom jest Opera Wrocławska.

Wiemy, że dzieci będą musiały spędzić te ferie przede wszystkim w domu, czasami na podwórku, więc tych atrakcji nie ma zbyt dużo. Byliśmy przygotowani na to, żeby otworzyć dla dzieci drzwi Opery Wrocławskiej, pokazać to piękne miejsce, pobawić się z nimi tutaj, ale niestety – nie możemy. W związku z tym proponujemy nasze pukanie w ekran monitorów i zapraszamy do wspólnej zabawy – mówi Dorota Sosna z Opery Wrocławskiej.

„Zimowy kwadrans muzyczny” – bo tak nazywają się warsztaty prowadzone podczas ferii – to, jak sama nazwa mówi, piętnastominutowe lekcje baletu, wokalu i tańca. 

Nasze zajęcia dedykowane są dla dzieci od 5 do 10 roku życia. Docierają do nas głosy, że starsi – rodzice i dziadkowie – z chęcią biorą udział w tych zajęciach. Zapraszamy od poniedziałku do piątku na nasz kanał na You Tube oraz Facebooka Opery Wrocławskiej – mówi Jan Płonka, sekretarz ds. literackich. 

Pracownicy Opery Wrocławskiej podkreślają, że zajęcia kierowane są zarówno do tych, którzy swoją muzyczną przygodę dopiero zaczynają, jak i do tych, którym świat muzyki nie jest obcy. Jak dźwięki wpływają na młode umysły?

Społecznie, emocjonalnie, ale też intelektualnie. Wszelkie koordynacje, które powstają, patrząc w nuty, grając, śpiewając, tam, gdzie będziemy musieli włączyć oko, mowę, ucho rękę – na to wszystko pozwala muzyka – mówi Dorota Sosna. 

„Zimowy kwadrans muzyczny” to 10 spotkań, podczas których dzieci, wraz z całą rodziną, będą mogły poznać podstawowe muzyczne zagadnienia. Może to nie tylko umilić długie dni w domu, ale także pomóc odkryć swoje pasje.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy