Muzyka z kultowych filmów i seriali na płycie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jesteśmy w archiwum Centrum Technologii Audiowizualnych, gdzie znajdują się stare nagrania, z których teraz będzie tworzona specjalna, unikatowa płyta z muzyką filmową.

Muzyka z kultowych filmów i seriali zostanie wydana na płytach! To efekt współpracy CeTA i GAD Records. Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) we Wrocławiu sięga do bogatej przeszłości Wytwórni Filmów Fabularnych, której jest spadkobiercą.

– Odkryliśmy perły. Nasz partner, wydawnictwo Gad Records, określiło, że jest to znalezisko ostatniej dekady, ponieważ są to utwory z muzyką z filmów: Chęcińskiego, Hasa, Lenartowicza, Wajdy – podkreśla Robert Banasiak, dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych.

Centrum stwierdziło, że warto to poukładać, zgrać i zdigitalizować. Pierwsza płyta zostanie przygotowana z kilku odcinków serialu „Czterej pancerni i pies”.

– Akurat te utwory do Czterech Pancernych" są świetniej jakości, wręcz unikatowej. Zaskoczyło nas to pozytywnie, w związku z tym określiliśmy prawa. Mamy możliwość, utwory i stwierdziliśmy, że zaczniemy od tego – dodaje Robert Banasiak, dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych.

Pancerni" troszkę szumieli, natomiast te nagrania do dziś brzmią ładnie i bardzo mnie to cieszy, ponieważ jest to ważna, polska muzyka filmowa – mówi Michał Wilczyński, GAD Records.

Ścieżka dźwiękowa z serialu „Czterej pancerni i pies” to orkiestrowa podróż. Oryginalne motywy wykorzystane w pierwszych ośmiu odcinkach uzupełnia słynna „Ballada o pancernych” w wykonaniu Edmunda Fettinga.

– Jeśli muzyka jest dobra, to zasługuje na to i powinna być dostępna dla ludzi, a nie tkwić w archiwum – dodaje Michał Wilczyński, GAD Records.

Wersja CD z muzyką z serialu „Czterej pancerni i pies” ukaże się 20 listopada 2020 r. W przygotowaniu jest także wersja winylowa, której premiera planowana jest w pierwszych miesiącach 2021 r. W przygotowaniu są także kolejne płyty z innych nagrań.
 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy