Na co mogą liczyć polskie firmy chcące działać w Kanadzie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W ogrodzie konsulatu generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Toronto przedstawiciele Dolnego Śląska i lokalni biznesmeni spotkali się, aby omawiać szczegóły biznesowej współpracy pomiędzy Polską a Kanadą.

Mimo że w dzisiejszym wysokotechnologicznym świecie prawie wszystko można załatwić zdalnie, to dla biznesu wciąż bardzo ważne są spotkania twarzą w twarz, szczególnie w transakcjach międzynarodowych, kiedy chociażby strona kanadyjska nie czuje się jeszcze pewnie z inwestowaniem w polskie firmy.

Jeśli chodzi o współpracę gospodarczą między Polską i Kanadą, to mogę powiedzieć, że w 2023 właśnie mieliśmy rekordowy rok, jeżeli chodzi o eksport i handel między naszymi krajami. Jako PAIH i nasze biuro tutaj w Toronto również, w tamtym roku mieliśmy okazję pomóc 20 polskim firmom nawiązać kontakty i podpisać umowy eksportowe w Kanadzie. I w tym również znajdują się parę firm z Dolnego Śląska – mówi Romi Jaszczynski, kierownik kanadyjskiego oddziału Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu nieprzerwania notuje wzrost handlu pomiędzy Polską a Kanadą. Tutaj przełomowa okazała się umowa o wolnym handlu CETA zawarta pomiędzy Unią Europejską a Kanadą w 2016 roku.

Gdy patrzymy na trendy i statystyki, to Kanadyjczycy dużo więcej kupują z Polski niż Polacy importują czy kupują z Kanady. Więc to jest dla nas też korzystne w tej chwili partnerstwo bardzo – dodaje Romi Jaszczynski.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu nie jest jedyną organizacją pomagającą polskim przedsiębiorcom prowadzić działalność w Kanadzie

Canadian Polish Business Association ma dla firm kompleksową ofertę. Chcemy wspierać polskie firmy inwestujące w Kanadzie. Polska już od wielu lat jest częścią Unii Europejskiej i pojawia się na różnych rynkach europejskich. Teraz nadszedł czas na dywersyfikację w Ameryce Północnej, w szczególności w kontekście tego, co dzieje się w Ukrainie, Rosji i innych krajach Europy Wschodniej. Otwieranie się na rynek amerykański jest bardzo sensowne, a my jesteśmy po to, by takie wysiłki wspierać – wyjaśnia Eric Szustak, prezes Canadian Polish Business Association Inc.

Canadian Polish Business Association pomaga znaleźć prawników księgowych czy pośredników nieruchomości, którzy mówią po polsku i angielsku.

Ponad 1,2 mln Kanadyjczyków ma polskie korzenie. Naszym obowiązkiem jest łączenie tych ludzi. Jesteśmy jedną wielką rodziną i musimy współpracować – dodaje Eric Szustak.

Zobacz również

Jest często zakorkowana, a nawet zablokowana. Powody? Zbyt duże natężenie ruchu, częste roboty drogowe, niemal codzienne wypadki, zaledwie dwa pasy ruchu i brak pasa awaryjnego. Wszystko to sprawia, że autostrada A4 jest jedną z najbardziej niebezpiecznych tras w naszym kraju. Od lat powtarza się temat rozbudowy trasy, zwłaszcza na odcinku Wrocław – Krzyżowa. Czy w końcu uda się zrealizować te plan?

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy