Na Jagodnie będzie buspas. Trwa przetarg na projekt

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Na Jagodnie powstanie buspas. Pod koniec września bieżącego roku Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na projekt. Planowo pierwsze oferty mają wpłynąć w połowie listopada. W ramach tego zadania zostaną przebudowane fragmenty ulic Bardzkiej i Buforowej na odcinku 2,5 km. Buspas zostanie wybudowany w rezerwie gruntowej, a to oznacza, że inwestycja nie przewiduje zwężenia jezdni.

Buspas będzie miał swój początek od krzyżowania ul. Bardzkiej z ul. Świeradowską, a koniec przy ul. Kaidasza.

Przy ul. Kaidasza planujemy wybudowanie pętli autobusowej z czterema peronami, pełnej infrastruktury przystankowej i również parkingu park&ride – mówi Łukasz Cwojdziński, kierownik projektu, Wrocławskie Inwestycje.

W ramach budowy buspasa na Jagodno zaplanowana również budowa dodatkowych przystanków oraz infrastruktury rowerowej.

Mamy zamiar zastosować zielone przystanki, dodatkowo stojaki rowerowe, czyli wszystkie udogodnienia dla mieszkańców celem poprawy komunikacji zbiorowej – mówi Łukasz Cwojdziński.

Ważna inwestycja, ponieważ z całą pewnością usprawni komunikację w tamtym miejscu. Będziemy też działać w rezerwie gruntowej, czyli w miejscu, które jest przewidziane bezpośrednio pod taką inwestycję. Stąd też kierowcy nie będą musieli liczyć się z istotnymi utrudnieniami. Te pojawią się dopiero wtedy, kiedy będziemy pracować w okolicy skrzyżowania z ul. Kaidasza – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

Od dłuższego czasu mieszkańcy tej części Wrocławia liczą na to, że kiedyś będą mogli dostać się na Jagodno tramwajem. Z tego względu, projekt budowy buspasa przewiduje również ewentualny montaż torów tramwajowych. 

Obiecywaliśmy wielokrotnie trasę tramwajową w tamtym miejscu, natomiast kolej skutecznie zablokowała decyzję miasta. Chociaż mamy rozwiązania techniczne, które powodują po pierwsze bezpieczeństwo, po drugie gwarantują też dobrą jakość połączenia kolejowego i tramwajowego. Niestety w tym momencie nie jesteśmy w stanie przekonać kolejarzy. Natomiast może w przyszłości pojawią się tego typu możliwości. Stąd też zaplanowaliśmy trasę komunikacji zbiorowej – mówi Bartosz Nowak.

Po rozstrzygnięciu przetargu przyszły wykonawca będzie miał na realizację tego zadania 24 miesięcy. 

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy