Na pomoc niosącym pomoc

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na pomoc niosącym pomoc to inicjatywa wrocławskich przedsiębiorców chcących wesprzeć personel szpitalny.

Uczestnicy tej inicjatywy dostarczają posiłki dla personelu szpitala przy ulicy Koszarowej. Ich cele są ambitne.

Mamy zamiar przez sto dni wydawać sto posiłków dziennie temu szpitalowi. Ale zaczęliśmy też dostarczać posiłki do Centrum Zarządzania Kryzysowego. W ilości dwudziestu dziennie, jak na razie – mówi Hubert Szmigiel, pracownik firmy cateringowej biorącej udział w akcji.

Wspierający starają się o to, aby docenić nie tylko lekarzy, ale wszystkie osoby zaangażowane w pracę w służbie zdrowia.

Przyrządzamy dania dla pracowników służby zdrowia. Czyli wszystkich pielęgniarek, lekarzy, ratowników medycznych, salowych i innych pracowników, takich jak służba sprzątająca. Bo niezmiernie ważne jest tutaj zachowanie czystości w placówkach służby zdrowia – wymienia pracownik firmy cateringowej.

Przyrządzenie stu posiłków każdego dnia wymaga pracy zgranego zespołu kucharzy.

Trzech do pięciu kucharzy dziennie, w zależności też od zamówień jakie dostajemy. Bo codziennie musimy dostawać zamówienia od konkretnych placówek medycznych – wyjaśnia Szmigiel.

Organizatorzy akcji starają się, aby posiłki nie były monotonne.

Staramy się żeby posiłki były różnorodne. Na przemian stosujemy kuchnię śródziemnomorską i kuchnię typowo polską, taką domową – zaznacza Szmigiel

Oferowane dania mogą być również bezmięsne.

Posiłki są podzielone, z tego względu że nie wszyscy jadają mięso. Występują też osoby, które są wegetarianami. Więc tutaj, specjalnie dla tych osób, robimy jakąś część posiłków. Tak aby nie były poszkodowane – zaznacza pracownik firmy kateringowej.

Szczególną wagę przykłada się do bezpiecznego przygotowania i dostarczenia posiłków

Bardzo mocno postawiliśmy na zweryfikowanie czy firma, która przygotowuje dla nas catering posługuje się przede wszystkim odpowiednimi procedurami bezpieczeństwa. Czy dezynfekuje, czy pakuje w szczelnych i sanitarnych warunkach te wszystkie posiłki, jak one są dowożone. To było jednym z głównych elementów tego, żeby sprawdzić i zapewnić sto procent bezpieczeństwa – mówi Kamil Pakosz, jeden z inicjatorów akcji.

Na realizację tej akcji przedsiębiorcy z Wrocławia przeznaczyli jak dotychczas 250 tysięcy złotych.

Bez tej pomocy ta cała akcja nie byłaby możliwa. Natomiast już dzisiaj widzimy bardzo duże zainteresowanie i bardzo dużą chęć pomocy wśród też wrocławian, co po raz kolejny pokazuje, że ta nasza społeczność jest wrażliwa na tego typu kryzysowe sytuacje – zaznacza Pakosz.

Wspieranie personelu medycznego daje organizatorom radość, a wdzięczność napędza do dalszego działania.

Jeżeli pracownicy medyczni  z naszych posiłków są zadowoleni, to nam to sprawia przyjemność w trakcie tworzenia tych posiłków i mamy dużą satysfakcję, że jesteśmy w stanie pomóc tym osobom – wyznaje Szmigiel.

Oprócz posiłków członkowie inicjatywy dostarczają sprzęt ochronny dla personelu.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy