Na Strachocinie powstanie park rekreacyjny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przy ulicy Mikołowskiej na Strachocinie powstanie park rekreacyjny. Inwestycja jest realizowana w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego - projekt nr 555.

– W 2018 roku napisaliśmy projekt nr 555 i dzięki zaangażowaniu mieszkańców i wolontariuszy, udało nam się wygrać 750 000 zł na pierwszy etap odnowienia skrawka zieleni, z ambicjami tego, że założymy tu park z prawdziwego zdarzenia – mówi Renata Piwko-Wolny, przewodnicząca zarządu osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów.

Na razie trwa przetarg na realizację inwestycji. Pierwszy etap zakłada stworzenie strefy dziecka. Plac zabaw dla najmłodszych będzie ogrodzony zgodnie z wytycznymi projektu, natomiast dla starszych przewidziano stworzenie smoczej górki ze zjeźdżalniami. W pierwszym etapie zostaną wytyczone aleje, nasadzenia oraz podesty.

– Po mojej prawej stronie jest górka, która skojarzyła się nam w projekcie z garbem smoka Strachoty, który jest lokalną legendą. Postanowiliśmy, że uczynimy park smoczą krainą – wyjaśnia Renata Piwko-Wolny, przewodnicząca zarządu osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów.

– Chcielibyśmy te prace przeprowadzić od wiosny, od zakończenia przetargu. Latem liczymy, że ten pierwszy etap będzie zakończony. Natomiast jest to projekt Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, więc dalsze postępowania będą zależeć od woli mieszkańców – mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Przewodnicząca zarządu osiedla, Renata Piwko-Wolny jest także prezesem stowarzyszenia Grupa z Pasją, które ma za cel rewitalizację wszystkich parków na terenie osiedla. Choć skwerek przy Mikołowskiej to dla mieszkańców atrakcyjny teren, to zieleniec podupadł technicznie, a urządzenia są zniszczone i wymagają rewitalizacji.

– Ten park, będzie spełniał oczekiwania każdej grupy wiekowej, a także osób aktywnych sportowo. Tylko trzymamy kciuki, żeby został jak najszybciej otwarty. Szykujemy na otwarcie pierwszego etapu małą niespodziankę, o ile obostrzenia nam pozwolą, chcemy tu zrobić małą fetę i uhonorować mieszkańców, dzięki którym wygraliśmy ten projekt – mówi Renata Piwko-Wolny, przewodnicząca zarządu osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów.

Mieszkańcy mają nadzieję, że pierwszy etap projektu będzie gotowy już w czerwcu. Przedstawiciele rady osiedla będą się także starać o pieniądze w ramach WBO na kolejny etap urządzenia parku. Ma powstać boisko wielofunkcyjne, strefa crossfitowa, miejsce dla seniorów i wybieg dla psów. Całość projektu powinna zostać zamknięta w 2023 roku.
 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy