Na wrocławskim lotnisku rozpoczęła się budowa hotelu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na terenie wrocławskiego lotniska rozpoczęła się budowa hotelu. Budynek będzie miał 8 kondygnacji i ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestycja ma być zakończona pod koniec 2025 roku.

Wtedy też, w czwartym kwartale, wrocławianie i turyści odwiedzający nasze miasto, będą mieli okazję skorzystać z usług hotelu. To hotel przypomnijmy trzygwiazdkowy w formacie Hampton by Hilton, który będzie miał w swojej palecie 122 pokoi, różne rozwiązania w postaci siedemdziesięciu kilku pokojów familijnych z możliwością uruchomienia dostawki, ponad 30 pokoi typu „Twin” i kilka apartamentów typu „King” – mówi Przemysław Myszakowski, wiceprezes zarządu ds. Infrastruktury, Port Lotniczy Wrocław S.A.

Hotel będzie zlokalizowany w pobliżu ronda, od strony północnej terminala, w odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów od wejścia do hali przylotów i odlotów wrocławskiego lotniska.

Port lotniczy Wrocław od tego momentu będzie oferował naprawdę duże ułatwienie, bo hotel będzie znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego. Podróż, przejście z hotelu do budynku terminala będzie zajmować nie więcej niż 3 minuty spokojnym spacerem – mówi Bartosz Wiśniewski, rzecznik Portu Lotniczego Wrocław S.A. 

Odwiedzający wprost z hotelu będą mogli przejść do terminalu i skorzystać z oferty połączeń na naszym lotnisku. Bardzo dobre rozwiązanie, idziemy śladem innych portów lotniczych, poszerzamy paletę możliwości dla naszych pasażerów – mówi Przemysław Myszakowski, wiceprezes zarządu ds. Infrastruktury, Port Lotniczy Wrocław S.A.

Do tego udogodnienia, które będzie oferować hotel, realizowany wspólnie z siecią Hampton by Hilton. To będzie już naprawdę najwyższy poziom, jakiego można by się spodziewać w takim miejscu, ze wszelkimi udogodnieniami typu sale konferencyjne, bardzo dobra strefa restauracyjna, a także strefa fitness, która będzie znajdować się na najwyższej kondygnacji – mówi Bartosz Wiśniewski, rzecznik Portu Lotniczego Wrocław S.A. 

Koszt tej inwestycji to około 60 mln zł.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy