Nadchodzą posiłki!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Święta to szczególny czas, który spędzamy w gronie najbliższych, niestety nie wszyscy będą mogli spotkać się ze swoją rodziną — i to właśnie im, pomaga Fundacja Wspólnota Pokoleń.

– Ze względu na to, że dalej mamy pandemię, dalej mamy ograniczenia – postanowiliśmy kontynuować akcję „posiłek dla kombatanta” jak również posiłek dla medycyny czyli lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek. Około 500 posiłków dziennie wozimy do szpitali na SOR-y, na oddziały covidowe, jak również na pogotowia ratownictwa – mówi Magdalena Szymerowska.

Akcja "Pomagamy Pomagającym", zapewnia kilkaset posiłków dla pracowników szpitali. Posiłek dla kombatanta dowożony jest do 170 osób, w dostarczaniu paczek pomaga przede wszystkim wojsko, 16. Brygada Obrony Terytorialnej.

Dostarczamy kilkaset posiłków na terenie Wrocławia i województwa dolnośląskiego. Jesteśmy z nimi, codziennie kilkudziesięciu terytorialsów zajmuje się dostarczaniem, przewożeniem, robieniem zakupów. W taki sposób walczymy nie tylko z pandemią, ale również pomagamy ludziom, którzy tej pomocy potrzebują — mówi pułkownik Artur Barański.

Osoby starsze nadal nie powinny wychodzić z domu, powinny ograniczać wychodzenie. Wiemy, że jest problem z przemieszczaniem się rodzin. Wspieramy Światowy Związek Sibiraków, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Stowarzyszenie Represjonowanych. Wozimy im posiłki, pakiety garmażeryjne na cały tydzień, tak żeby mogli sobie je później odgrzać– mówi Magdalena Szymerowska.

Takie pakiety przygotowano również specjalnie na Wigilię — a w nich znaleźć można tradycyjny barszcz czy krokiety. Poświęcił je ksiądz z kościoła garnizonowego. Do świątecznego posiłku dołączony zostanie również mały prezent prosto z serca – własnoręcznie zrobione świąteczne kartki.

I te życzenia przygotowała młodzież i dzieci wrocławskie, własnoręcznie pod opieką osoby upoważnionej przygotowywali kartki i życzenia. I do każdej wigilii na kółkach dołączymy taką kartkę z życzeniami – mówi Małgorzata Koronkiewicz-Hupajło.

Fundacja Wspólnota Pokoleń posiłki wspólnie z wojskiem dostarcza od marca, nie zapominają o potrzebujących w szczególnym czasie świąt.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy