Nadodrze ewakuowane. Znaleziono niewybuch

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W czwartek 25 maja przy placu Staszica znaleziono powojenny niewybuch. Od piątkowego poranka 26 maja mieszkańcy tej części miasta byli ewakuowani, a saperzy przewieźli ładunek w bezpieczne miejsce, aby go rozbroić.

Ładunek został znaleziony podczas prac remontowych, które związane są z przebudową ulicy Pomorskiej. Teren wokół parku Staszica i Dworca Nadodrze był zamknięty i pilnowany przez policjantów. Mieszkańcy pobliskich kamienic zostali ewakuowani i przewiezieni w bezpieczne miejsce: 

– Przy dworcu Nadodrze podstawiliśmy autobusy, które zawiozą mieszkańców do zajezdni przy ul. Obornickiej. Tam właśnie w trakcie tej akcji będzie można bezpiecznie spędzić czas. Po czym, po zakończonej akcji, autobusy odwiozą mieszkańców z powrotem na teren Nadodrza – mówił Mikołaj Czerwiński, rzecznik prasowy MPK Wrocław.

Ewakuowano mieszkańców ulic znajdujących się w okolicy placu Staszica czyli między innymi ul.  Reymonta, ul. Łowieckiej, placu Powstańców Wielkopolskich do skrzyżowania z ul. Św. Wincentego oraz ul. Biskupa Tomasza Pierwszego. Także osoby przebywające w przychodni zdrowia przy ul. Łowieckiej oraz w budynku Kogeneracji musiały je opuścić . 

– Nie jest to wyjątkowa sytuacja. Wrocław był miastem przez który przechodził front. Prawdopodobnie dworzec, być może nasyp kolejowy, były celem ataku lotniczego. W związku z tym na placu Staszica mamy niewybuch ważący 250 kilogramów –  mówił Arkadiusz Filipowski, wicedyrektor wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia. 

Saperzy przewieźli ładunek na poligon, gdzie miała nastąpić jego kontrolowana detonacja, a mieszkańcy Nadodrza po południu mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów. 

Zobacz również

Inauguracja nowego roku akademickiego 2023-2024 w Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków w Wrocławiu tym razem odbyła się 25 września, w murach auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest to święto studentów i wykładowców, ale też szczególny moment dla tych wszystkich osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze studiami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy