Nadodrze pięknieje. Nowy ogród społeczny dla mieszkańców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Akcja społeczna na wrocławskim Nadodrze. Tutaj przy ul. Paulińskiej powstał nowy ogród społeczny. W akcję zaangażowali się mieszkańcy Nadodrza, którzy posadzili rośliny, a także przygotowali meble podwórkowe.

– Bardzo łatwe jest to wszystko. Dla chcącego nic trudnego, wystarczy poczytać i popatrzeć – mówi Jadwiga, mieszkanka Wrocławia.

I można wszystko posadzić. Dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej udało się zakupić nowe sadzonki do umieszczenia ich w donicach.

– Ogród społeczny został założony przez spółkę Wrocławska Rewitalizacja, która po rozwiązaniu zostawiła te skrzynie i postanowiliśmy się nimi zaopiekować, wspólnie z mieszkańcami, bo zależy nam na tym, żeby to oni współtworzyli to miejsce i z niego korzystali – mówi Wioletta Bodnar, zastępca kierownika, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Mieszkańcy zjednoczyli się, uporządkowali przestrzeń, posadzili nowe rośliny i przygotowali także meble podwórkowe.

– Skrzynki plastikowe, płyta, sztuczna trawa, czyli robimy siedziska i stolik. Taka koncepcja, będzie to trwałe i odporne na deszcz, a ktoś będzie mógł sobie na tym usiąść – mówi Paweł, mieszkanie Wrocławia.

– Przyjemnie, można tu posiedzieć i będzie co podlać – dodaje Jadwiga, mieszkanka Wrocławia.

– Mieszkam dalej, ale koleżanka mi zaproponowała, aby tu przyjść i pomóc i jest bardzo fajnie. Będę tu przychodzić i dbać o rośliny – podkreśla Jadwiga, mieszkanka Wrocławia.

– Nadodrze jest takim dobrym miejscem do tego, aby się spotkać, ale jest tu mało zieleni. Jest bardzo dużo kamienic, wąskie chodniki, a zieleni jest mało, oprócz parków, a więc uważam, że jest to świetna inicjatywa – mówi Elwira Szwedo-Mazurkiewicz, Kontury Kultury.

Do nowego ogrodu społecznego można śmiało przyjść, zadbać o zieleń lub posadzić jakieś swoje rośliny.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wrocławia, ponieważ ten ogród jest otwarty, społeczny, każdy może sobie tu coś przynieść i posadzić, a wiemy, że w blokach, na balkonach nie ma na to przeważnie dużo miejsca – podkreśla Jacek Sterczewski, Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze.

Ogród społeczny znajduje się przy mozaice „Serce Nadodrza”.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy