Nadodrze pomaga

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W związku z niedawno obchodzonym Międzynarodowym Dniem Walki z Ubóstwem, mieszkańcy Nadodrza uruchomili zbiórkę dla najbardziej potrzebujących. Jak można pomóc?

Mieszkańcy Nadodrza wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej postanowili przedłużyć przypadający na 17 października Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem. Przez tydzień będą zbierać środki czystości i higieny, aby wesprzeć potrzebujących sąsiadów. Jakie produkty można zanieść na zbiórkę?

Tymi najbardziej potrzebnymi produktami są obecnie maski i rękawiczki, szampony, mydła – tego typu rzeczy, które są codziennością dla nas wszystkich, natomiast nie wszystkich na to stać — mówi Izabela Duchnowska ze stowarzyszenia Nowe Nadodrze.

Pomoc w postaci środków czystości i higieny otrzymają osoby potrzebujące, starsze, które są pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy placu św. Macieja. 

Mało tego, że przekazujemy te środki, to jeszcze krzewimy ideę wzajemnego wspierania się, sąsiedzkiej pomocy — tłumaczy Agnieszka Piskorska, pracownik socjalny MOPS-u przy pl. św. Macieja.

Jak mówi Izabela Duchnowska, taka sąsiedzka pomoc jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważna – szczególnie, że często osoby potrzebujące wstydzą się mówić o swoich problemach.

Sąsiedzka pomoc tworzy wspólnotę i dzięki niej osoby potrzebujące, nawet jeśli wstydzą się poprosić o pomoc, zdają sobie sprawę, że my zawsze im pomożemy, że mogą na nas liczyć — dodaje Izabela Duchnowska.

Produkty czystości i higieny cały czas można dostarczać do MOPS-u przy placu świętego Macieja. Zbiórka dla najbardziej potrzebujących potrwa jeszcze do 23 października. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy