Nagroda dla Hanny Suchockiej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Po raz 17 wręczono nagrodę Jana Nowaka Jeziorańskiego. We wrocławskim Ossolineum jako pierwsza kobieta otrzymała ją była premier Hanna Suchocka.

Nagroda została przyznana za znaczący udział w tworzeniu fundamentów Trzeciej Rzeczpospolitej– mówił Adolf Juzwenko, dyrektor Zakładu Ossolińskich we Wrocławiu.

Laureatka nagrody premierem była w latach 1992-1993, to jej podejście do budowania wspólnoty, prowadzenie polityki bez podziałów doceniła kapituła przyznająca nagrodę. 

,,Można się różnić, można się spierać. Ale nie wolno się nienawidzić’’Jacek Sutryk zacytował pierwszego laureata nagrody, Tadeusza Mazowieckiego. Według prezydenta miasta ten cytat opisuje to co najważniejsze w podejściu byłej premier. Zaznacza, że jej praca była ponad podziałami. Prezydent zaznaczył również wkład Hanny Suchockiej w budowanie samorządów i decentralizacji państwa. 

I jak stać na straży jego dobrego imienia– dodał Jacek Sutryk, prezydent miasta.

Hanna Suchocka nie kryła wzruszenia i wspominała jak ważną postacią w jej życiu i dla Polski była postać Jana Nowaka-Jeziorańskiego. 

Myśmy słuchali tych trzeszczącej Wolnej Europy by usłyszeć wolne słowa– wspomina Hanna Suchocka, była premier Polski.

Nagroda jest wyróżnieniem corocznie przyznawanym od 2004, osobom bądź instytucjom, które prezentują „myślenie o państwie jako dobru wspólnym’’ zgodnie z myślą Nowaka- Jeziorańskiego. 

 

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy