Nagrodzono laureatów konkursu „Pokaż talent”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na ten moment wszyscy czekali ponad rok, ale dziś udało się. W zeszłym roku Gazeta Wrocławska ogłosiła plebiscyt „Pokaż talent” skierowany do wokalistów, tancerzy, muzyków. Słowem - do wyróżniających się artystycznych osobowości w regionie. Wyłoniono laureatów i dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego wręczono nagrody i wyróżnienia.

Jagoda Dytwińska. Ma zaledwie 11 lat, a pole dance trenuje od ponad 3. Treningi zajmują jej mnóstwo czasu i wymagają wiele wysiłku.  

Trenuję 3 razy w tygodniu po 2-3 godziny.  Mam rurkę w domu. Raz w tygodniu przyjeżdża do mnie moja trenerka i mam zajęcia indywidualne dwugodzinne – mówi Jagoda Dytwińska z miejscowości Karwiany. 

W plebiscycie Jagoda zdobyła ponad 350 głosów. Trudno nie zauważyć ogromnego talentu i niezwykłych umiejętności zawodniczki.   

Można wszelkiego rodzaju talenty wyłapać u tych młodych ludzi. Każdy, kto zaczyna trenować, zaczyna działać, tańczyć, to wtedy jest możliwość sprawdzenia, że ktoś ma talent i ten talent można szlifować. W przypadku dzisiejszych laureatów to są talenty z Powiatu Wrocławskiego –  mówi Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego. 

No name – to cztery niezwykle utalentowane dziewczyny. Milena, Kornelia, Zuzanna i Marcela – śpiewają wspólnie od 4 lat. Mieszkają w Kobierzycach, tu się spotkały, tu śpiewają i stąd wyjeżdżały w świat po nagrody. 

Największym osiągnięciem do tej pory było zdobycie I miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Magia Italiana w Rimini – mówi Kornelia Mika z zespołu No Name z Kobierzyc.  

Dziewczyny śpiewają zarówno piosenki polskie, jak i znanych wykonawców światowej sławy, alle mają swój ulubiony repertuar. 

 — Najbardziej lubimy się z popem, ale tak naprawdę mamy predyspozycje do wielu rodzajów muzyki i umiemy się w każdej odnaleźć – mówi Milena Sikora z zespołu No Name z Kobierzyc. 

Dzisiejsze spotkanie było też okazją do wręczenia nagrody w kategorii Najlepszy Sołtys Dolnego Śląska. Drugie miejsce zdobył Jarosław Jagielski – sołtys z Ratowic, z Gminy Czernica. Jest sołtysem pełnoletnim. Swoją funkcję pełni od 18 lat.

—  Nie jest to łatwa funkcja, jestem cały czas jakby na barykadzie. To praca przez 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę – mówi Jarosław Jagielski, sołtys z Ratowic.  

 —  Sołectw na Dolnym Śląsku jest ponad 2 tysiące, więc zajęcie drugiego miejsca w konkursie jako sołtys z Powiatu Wrocławskiego to duży sukces – dodaje Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.   

Wszyscy byli niezwykle zadowoleni, że nareszcie udało się spotkać i wręczyć zaległe nagrody.