Najlepsi młodzi naukowcy i artyści w gminie Kobierzyce. Stypendia rozdane

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kolejna edycja programu stypendialnego dla młodzieży w gminie Kobierzyce i prawdziwy rekord. 103 stypendia naukowe i 7 artystycznych. Wójt gminy Kobierzec Ryszard Pacholik nagrodził najlepszych uczniów.

– Jest to 21. edycja programu stypendialnego dla dzieci i młodzieży naszej gminy. Tak więc to już kolejna edycja, gdzie możemy najlepszych wyróżnić. W tym roku jest rekord 110 stypendiów tylko w dwóch kategoriach, mówię o naukowej oraz artystycznej – mówi Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Za laureata z fizyki w zDolnym Ślązaku. W zasadzie cały rok szkolny mogę powiedzieć.

Trudno było wygrać?

– Nie za bardzo.

 – Za średnią.

Jaka średnia w poprzednim roku?

– 5,86.

– Dostaliśmy stypendium naukowe. Wszystkie szóstki, jedna piątka.

A ty?

– Ja tak samo, wszystkie szóstki i jedną piątkę – mówią laureaci. 

– Na przestrzeni tych ostatnich lat wydaliśmy milion sześćset tysięcy dla stypendystów. To jest bardzo ważne. To jest takie współzawodnictwo między uczniami, między rodzicami również. I też zachęta do dalszej pracy. A dla tych, którzy nie osiągnęli, to też zachęta do tego, żeby w przyszłym roku się zakwalifikować – mówi Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Tak jak Liliana Wróbel, która w tym roku przegapiła termin zgłoszenia, ale na swoim koncie ma kilka wokalnych konkursów i mogłaby ubiegać się o stypendium.

– Jest bardzo fajnie. Bardzo przyjazna pani – mówi Liliana Wróbel.

– To jest bardzo rozwijające. Przede wszystkim dykcja, pamięć, co pomaga w szkole i rozwija swoją pasję – mówi Marzena Wróbel.

– Czuję radość, że dzisiaj jest młodzież, są rodzice dumni ze swoich pociech, są nauczyciele, ze szkół, do których szkół chodzą te dzieci. Po prostu sama radość. Myślę, że w młodzieży jest siła i to dzisiaj widać – mówi Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Gmina osobno planuje rozdać jeszcze stypendia sportowe.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy