Najlepsi sportowcy w gminie Kobierzyce nagrodzeni

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Kobierzyckim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się plebiscyt na najlepszego sportowca 2023 roku. Wręczono także stypendia sportowe w 13 dyscyplinach sportowych.

Gala sportu podzielona była na dwie części. Najpierw wręczone zostały stypendia sportowe, a otrzymali je zawodnicy, którzy walczyli o medale na mistrzostwach świata, Europy i Polski. 30 mistrzostw Polski, 5 mistrzostw Europy i mistrzostwo świata. To bilans medali sportowców z gminy Kobierzyce w 2023 roku. Stypendium trafiło między innymi do zawodniczek KPR Kobierzyce.

Dziewiąta edycja stypendiów nie tylko sportowych, bo w innych kategoriach poprzednio te stypendia też były przyznane. Dzisiaj nadszedł czas na stypendia sportowe. Rekord, bo 39 stypendiów dla najlepszych sportowców mieszkających na terenie naszej gminy, a kryteria bardzo wysokie. Żeby otrzymać takie stypendium, trzeba być co najmniej na trzecim miejscu na mistrzostwach Polski. To będzie kolejna zachęta do rywalizacji w roku następnym, żeby takie stypendium otrzymać. To nawet nie chodzi o kwotę. To chodzi o sam fakt, że jestem najlepszy, jestem w tej kategorii najlepszym sportowcem w gminie, być może w Polsce, a być może w Europie – mówi Ryszard Pacholik wójt gminy Kobierzyce.

– Dla nas bardzo ważne jest to, że gmina bardzo wspiera sport. Pan wójt do teraz, od kiedy jestem w tym klubie, ciągle pokazuje, jak ważne jest to, żeby się sport tutaj rozwijał. Bardzo dużo dzieci też trenuje. Uważam, że dla nas to jest super, że dostajemy takie stypendium, jesteśmy wyróżnione, ale też jakby to jest takie coś, co daje chęć młodszym dzieciom, żeby dalej trenowały i uprawiały ten sport w tej gminie – mówi Zorica Despodovska, zawodniczka KPR Kobierzyce.

Podczas gali wyróżniono 3 najlepszych sportowców gminy Kobierzyce, 3 najlepszych trenerów oraz 3 najlepsze drużyny. Oliwia Szmigiel, laureatka nagrody sportowiec roku 2023, to brązowa medalistka mistrzostw świata. Pokazuje, że sport to miejsce dla wszystkich, a determinacją i pracą można osiągać najlepsze wyniki.

– Ja od najmłodszych lat uczestniczę w sporcie. Pływanie, szermierka, taniec, śpiew, więc cały czas mam styczność z tym sportem. Parabatminton w sumie już od 2017 roku. Trenuję, więc dzieje się i bardzo lubię ten sport i w tym sporcie naprawdę odnajduję się. Mam też spore osiągnięcia i fajnie, że niepełnosprawni mogą pokazywać to, że można dużo osiągać – mówi Oliwia Szmigiel, wyróżniona w kategorii sportowiec roku 2023 gminy Kobierzyce.

Wśród wyróżnionych byli także ci, którzy dbają o rozwój najmłodszych zawodników, czyli trenerzy.

– Zostałem trenerem roku w gminie Kobierzyce. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt, ogromny honor. Można powiedzieć, że naprawdę szczególny tytuł dla mnie, ponieważ jestem wychowankiem gminy Kobierzyce. Jako młody chłopiec zaczynałem z piłką do kosza pod pachą rozsiewać tę swoją pasję do gry i teraz jako trener ogromny zaszczyt, honor, naprawdę moment bardzo szczególny w moim życiu, że zostałem brany trenerem roku właśnie tutaj w tym miejscu – podkreśla Karol Jaśko, trener roku 2023 gminy Kobierzyce.

Gali sportu towarzyszyły występy młodych artystów z gminy Kobierzyce.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy