Najlepsi zawodnicy karate we Wrocławiu. Przyjadą na mistrzostwa Europy karate kyokushin

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Najwyższe rangą w Europie zawody Karate Kyokushin zawitają do Wrocławia w nadchodzący weekend. 750 zawodników z 26 krajów przyleci do stolicy Dolnego Śląska, żeby powalczyć o medale wagowych mistrzostw Europy. Wśród faworytów są karatecy z Wrocławia i Dolnego Śląska.

Do Wrocławia przyjadą wielokrotni mistrzowie imprez rangi mistrzowskiej z różnych krajów – od Hiszpanii, Austrii, Włoch, Ukrainy po Szwajcarię, Anglię i Francję. Na imprezie pojawią się także zawodnicy spoza Europy, m.in. z Algierii, Iranu i Japonii.

Będzie się działo dużo. Największa impreza europejska – 36. Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Po pierwsze dają tytuł mistrza Europy i to jest największy tytuł, którym można zdobyć w Europie. Następne zawody, które są, to są mistrzostwa świata, czyli tutaj druga pod względem ważności impreza na świecie. To jest po pierwsze, a po drugie te mistrzostwa Europy dają kwalifikację dwóm najlepszym zawodnikom do startów w listopadowych mistrzostwach Japonii w Tokio, które odbywają się raz na cztery lata w kategorii otwartej, czyli bez podziału na kategorie – mówi Sylwester Sypień, Wrocławski Klub Karate Kyokushin – Agnieszka i Sylwester Sypień.

Jednym z faworytów do medalu jest Patryk Sypień, mistrz Europy. Zawodnik podkreśla, że liczy na dobry rezultat.

Jest to jedna z największych imprez, tak naprawdę są to mistrzostwa Europy. Ponad nimi są tylko mistrzostwa świata. Emocje, jak zwykle przed tak dużą imprezą, są dosyć mocne. Zarówno stres, jak i ekscytacja, ale to wszystko pomaga mobilizować się jeszcze bardziej do tych przygotowań. Już przygotowania za nami, teraz zostało kilka dni, więc już bardziej regeneracja, trochę praca nad głową, która gra bardzo dużą rolę w samych walkach. Ale jest wszystko bardzo dobrze – mówi Patryk Sypień, zawodnik Wrocławskiego Klubu Karate Kyokushin – Agnieszka i Sylwester Sypień.

Wydarzenie takiej rangi to także duża promocja dla miasta.

– Jest to impreza rangi mistrzostw Europy, więc jest to jedna z najlepszych możliwych rang, jeśli chodzi o dyscypliny sportów walki. Również jest to promocja z punktu widzenia osób, które przyjeżdżają do Wrocławia. To są nie tylko zawodnicy, to są sztaby, trenerzy, ale również rodziny. To są osoby, które dzięki takim imprezom mogą zobaczyć, że Wrocław na mapie świata istnieje i że to jest miejsce, które warto odwiedzać. W związku z tym, Wrocław od wielu lat uczestniczy w organizacji dużych wydarzeń sportowych i wiemy, że to jest skuteczna promocja – mówi Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji UM Wrocławia.

Areną zmagań będzie hala AWFu przy alei Paderewskiego. W sobotę 20 maja o medale walczyć będą juniorzy, a dzień później seniorzy. W mistrzostwach Europy udziału nie wezmą zawodnicy z Rosji i Białorusi, którzy zostali z niej wykluczeni w wyniku restrykcji.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy