Najlepsze ogiery w Polsce!

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Na torze wyścigów konnych na wrocławskich Partynicach odbył się IV pokaz ogierów hodowlanych. W gronie prezentowanych koni pojawił się mistrz świata.

– Jest mistrzem świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi. Jest to koń, który urodził się w Książu w 2008 roku. Wielka duma i radość, że jest to ogier z Polski z państwowej hodowli – mówi Małgorzata Studzińska, Stado Ogierów Książ. 

IV Pokaz Ogierów Hodowlanych Wrocław 2020

Sonet jest nowym koniem typu Śląskiego cechuje się chartem ducha jest szybki i wytrwały. Mistrz Świata jest połączeniem klaczy śląskiej z ogierem pełnej krwi angielskiej. Podczas pokazu oglądający mogli zobaczyć 45 ogierów.

– Cel, to pokazanie hodowcom, co mają do dypozycji na swoim terenie, jeżeli chodzi o reproduktory, które trzeba skojarzyć ze swoimi klaczami, bo w hodowli nic nie jest czarno-białe, to nie mamtematyka – podkreśla Paweł Mazurek, prezes Polskiego Związku Hodowli Koni. 

IV Pokaz Ogierów Hodowlanych Wrocław 2020

Hodowcy muszą mieć olbrzymią wiedzę i szczęście, żeby dobrze skojarzyć parę. Dolny Śląsk słynie z koni rasy śląskiej.

– To jest zagłębie tych koni, zawsze były tutaj najlepsze. Charakteryzują się tym, że szybko dojrzewają – wypowiada się Tadeusz Andrys, Ranczo Rubin

Hodowla koni jest trudna i wymagająca zwierzęta muszą mieć dobrane odpowiednie pasze oraz witaminy, aby dobrze się rozwijały. Wrocławskich pokaz ogierów cieszył się dużym zainteresowaniem.

– Jesteśmy z rodziną. My przyjechałyśmy z naszym koniem, który szuka klaczy – opowiadali uczestnicy pokazu

Sezon dla wszystkich fanów koni dopiero się rozpocznie pierwszy wyścig na Partynicach i otwarcie sezonu odbędzie się 19 kwietnia.

 

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy