Najlepsze spektakle Teatru Lalek w wydaniu ukraińskim

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wojna w Ukrainie trwa już prawie miesiąc i od miesiąca Polacy starają się pomagać na wszystkie sposoby. Pomagają przeróżne instytucje, także instytucje kultury. To, co maja pod ręką to swoje umiejętności i repertuar, który starają się dostosować i skierować do naszych gości z Ukrainy.

Włocławski Teatr Lalek, jako pracownicy, ale przede wszystkim ludzie, postanowiliśmy podzielić się tym, co robimy na co dzień , tym co robimy najlepiej, czyli teatrem. W związku z tym chcieliśmy wesprzeć społeczność ukraińską, dzieci, rodziny i zaprosić na spektakle – mówi Piotr Soroka z Wrocławskiego Teatru Lalek.

Na spektakle rozdawane są bezpłatne wejściówki, które można odebrać w kasie teatru po wcześniejszej rezerwacji. 

Wśród tych przedstawień znajdują się „Afrykańska przygoda”, która już w najbliższy weekend. To przedstawienie dla najmłodszych widzów, od 1. do 3. roku życia. Kolejne przedstawienia to między innymi „Ojeja”, „Czarodziejski flet”, to oczywiście „Lot przez tęczę” – to już w maju. Oprócz tego przygotowaliśmy też warsztaty – mówi Piotr Soroka z Wrocławskiego Teatru Lalek.

Cykl dla dzieci nieco starszych, w wieku przedszkolnym, „Migrajki”. To są warsztaty teatralno-muzyczne z wykorzystaniem języka migowego. Warsztaty są współprowadzone przez grającą na pianinie instruktorkę zajęć Gordonowskich i choreografkę pracującą z językiem migowym – mówi Katarzyna Krajewska z Wrocławskiego Teatru Lalek. 

Oprócz tego spacer teatralny, podczas którego każdy zainteresowany będzie mógł odwiedzić miejsca w teatrze, które na co dzień nie są dostępne. 

Wszystkie te wydarzenia mają tłumaczenie – symultaniczne, w postaci osoby, która w tym samym czasie, czy chwilę po osobie prowadzącej warsztaty, tłumaczy na język ukraiński, albo napisy przy spektaklach, lub też wprowadzenie w języku ukraińskim tuż przed spektaklem, które krótko wyjaśnia, czego możemy się spodziewać, nie zdradzając zakończenia – mówi Piotr Soroka z Wrocławskiego Teatru Lalek.

Dokładne informacje znajdują się na stronie internetowej Wrocławskiego Teatru Lalek, także w języku ukraińskim. 

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy