Najlepsze wrocławianki wybrane

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W wrocławskim Teatrze Capitol odbyła się gala wręczenia nagród "Wrocławianki 2023 Roku". Pomysł na nagrodę powstał w 2020 roku z inicjatywy Wrocławskiej Rady Kobiet. Podczas wydarzenia w teatrze Capitol rozdano siedem wyróżnień oraz jedną nagrodę specjalną.

W Teatrze Capitol przyznano siedem wyróżnień oraz jedną nagrodę specjalną. Postanowiłyśmy ukazać kobiety, które są aktywne, przedsiębiorcze, inteligentne, pracowite i twórcze. Wnoszą ogromny wkład zarówno na poziomie lokalnym, jak i działają na skalę krajową czy światową. Projektują, są naukowczyniami, angażują się społecznie, są fantastycznymi artystkami. Często łączą pracę zawodową z działalnością społeczną, poświęcając swój wolny czas – mówiła Joanna Nyczak, przewodnicząca Wrocławskiej Rady Kobiet.

Kandydatkę do tytułu „Wrocławianki Roku” może zgłosić każdy, ważne jest jednak, aby uzasadnić, dlaczego akurat ta wrocławianka powinna otrzymać nagrodę w danej kategorii. Zgłoszenia są oceniane przez członkinie Wrocławskiej Rady Kobiet, a w każdej z siedmiu kategorii może zwyciężyć tylko jedna osoba. To wyróżnienie jest istotne dla wielu laureatek, ponieważ często są doceniane na świecie, podczas gdy we własnym mieście pozostają niewidoczne.

Wrocław jest dla mnie najważniejszym miastem w życiu. Tutaj powstają moje książki. Ta nagroda jest wyjątkowa, ponieważ to wyróżnienie od kobiet – mówiła Joanna Kuciel-Frydryszak, nagrodzona w kategorii „Działalność Artystyczna – Twórczynie”.

Dla mnie to ogromne wyróżnienie, ponieważ z Wrocławiem czuję się związana od czasów studiów. A to, że jest to nagroda za edukację, za dydaktykę, to właśnie to, co najbardziej lubię. To dla mnie bardzo duże wyróżnienie – mówiła prof. Anna Hajdusianek, nagrodzona w kategorii „Działalność Społeczna i Edukacyjna”.

Jeżeli prowadzi się biznes z pasją i miłością do tego, co się robi, to samemu się ma poczucie sensu. Wydawałoby się, że nobilitacja z zewnątrz nie jest aż tak ważna, ale jednak jest. Dobrze jest widzieć, że inni dostrzegają nasz trud i jego efekty. Dlatego to dla mnie ogromne wyróżnienie – mówiła Kornelia Mulak nagrodzona w kategorii „Small Biznes” (mała przedsiębiorczość).

Laureatki w każdej kategorii zostały uhonorowane statuetką, której projekt przygotowała Kalina Bańka. Nagrody wręczał prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. Wśród siedmiu kategorii znajdują się działalność równościowa, działalność społeczna i edukacyjna, proekologiczna, naukowo-badawcza. Nagradzane są także twórczynie, przedsiębiorczynie prowadzące małe biznesy oraz aktywne wrocławianki reprezentujące siłę młodości. Wrocławska Rada Kobiet przyznaje także nagrodę specjalną dla organizacji lub instytucji, którą w tym roku otrzymało Biuro Łącznikowe Wolnego Państwa Saksonii.

Jestem bardzo szczęśliwa, że Saksonia jako partnerski region Dolnego Śląska poprzez swoje inicjatywy ma udział w tej współpracy. Zasługi i inicjatywy zostały zauważone i docenione poprzez tę nagrodę – mówiła Anna Leniart, dyrektorka Biura Saksonii we Wrocławiu.

Oprócz wyróżnień dla Wrocławianek Roku, corocznie odbywa się również koncert, podczas którego na scenie pojawiają się polskie wokalistki. Do tej pory miał on miejsce na scenie Narodowego Forum Muzyki, a w tym roku odbył się w Teatrze Capitol, gdzie wystąpiła Natalia Przybysz. Kolejne nagrody zostaną wręczone jesienią przyszłego roku, dając szansę zgłoszenia własnej kandydatki do nagrody Wrocławianki Roku 2024.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy