Najlepsze życzenia prosto z Krośnic

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Składanie świątecznych życzeń, odwiedziny, prezenty - to taka nasza polska tradycja. Ale w czasach pandemii i to musiało się zmienić. W Krośnicach do szkół przychodzili przedstawiciele Domu Kultury. Ale - jak wiadomo - szkoły zostały zamknięte - i dlatego musieli sobie inaczej poradzić. I proszę zobaczyć, jak sobie świetnie poradzili.

Na kilka godzin sala domu kultury w Krośnicach zamieniła się w plan zdjęciowy. Prawie profesjonalny. Stroje – też niezwykłe. Świąteczne.  

Ekipa bardzo pozytywnych ludzi. Elfami są po raz pierwszy. I pierwszy raz w takich strojach ich widzę – mówi Łukasz Gościniak, fotograf. 

— Sweterek dziergany całą noc, przy kominku i kakao. Stroje strorzyliśmy sami, uszyliśmy sami, wszystko własnej roboty – mówi Joanna Mazurek, reżyserka, na co dzień z bibliotekarka w Bukowicach. 

Sam pomysł powstał kilka tygodni temu i autorką też jest pani Joanna. Ale współpracownicy nie czekali biernie. 

Szybko daliście się namówić? Jasne, bo my takie wariaty. W takim stroju do pracy? Nie, tylko w święta. A ja taka Śnieżynka jestem, chcieli mnie, to nie odmówiłam – mówią Elfy z CETS w Krośnicach. 

Niektórzy aktorzy wczuli się w swoją rolę ogromnie. Bo też odpowiedzialność, zwłaszcza Świętego Mikołaja, jest bardzo poważna. 

— To bardzo poważna rola, tu żartów nie ma – mówi Dawid Mazurek, Św. Mikołaj, na co dzień konserwator CETS w Krośnicach.   

Kilka godzin wytężonej pracy i zaangażowania zespołu przyniosło efekty. 

Pracowało się wyśmienicie, elfy były wyjątkowo grzeczne, a Mikołaj na nas nie krzyczał, że nie zdążymy z pracą, więc będziemy gotowni na czas – mówi autorka i reżyserka Joanna Mazurek, reżyserka, na co dzień z bibliotekarka w Bukowicach. 

Ale Mikołaj nie byłby Mikołajem, gdyby nie obiecał prezentów i nie pogroził rózgą.

Wszystkim pracownikom rozdam prezenty, a dyrektorowi za to, że nie dał podwyżki rózgą  trzeba będzie przyłożyć. 

— Wie pan, że Mikołaj straszy rózgą? Tak, ja też będę podsumowywał rok – mówi Elf – Krystian Okoń dyrektor CETS w Krośnicach. 

Po pracowitych zdjęciach, pełnych śmiechu i dobrej zabawy, czas na montaż. Aby życzenia – prosto z serca – trafiły   dla uczniów.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy