Najpopularniejsza gra słowna – trwają zapisy na turniej scrabble

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scrabble zostały wynalezione w 1931 roku i od tego czasu stale zyskują sympatyków. To najbardziej popularna i najlepsza gra słowna na świecie, znana w każdym zakątku. Scrabble to dobra zabawa, ale także ćwiczenia logicznego myślenia, koncentracji i pamięci. Turnieje Scrabbli organizowane są w wielu krajach świata. Takie rozgrywki we Wrocławiu zaplanowało Centrum Aktywności Lokalnej Borek.

Turniej scrabble odbędzie się 12 kwietnia w Centrum Aktywności Lokalnej Borek. My jesteśmy w Szkole Podstawowej nr 4, wejście od podwórka. Tutaj o godz. 15:00 12 kwietnia rozpoczniemy turniej scrabble, pierwszy nasz wrocławski turniej – mówi Anita Ignasiak z CAL Borek.

Na turniej trzeba się wcześniej zapisać – przyjmowane są zgłoszenia indywidualne, a wszyscy chętni będą potem łączeni w czteroosobowe drużyny. Turniej ma wyłonić trzy zwycięskie zespoły, ale organizatorzy przygotowali także nagrody indywidualne za największą liczbę punktów.

Do 6 kwietnia trzeba wysłać zgłoszenie na calborek@gmail.com. My sobie wtedy drużyny dobierzemy, bo będziemy wiedzieć, ile potrzebujemy gier i stołów. To jest dla nas taką wytyczną. Scrabble dlatego że od samego początku naszej działalności, czyli od sierpnia do CAL Borek przychodzą ludzie, którzy grają w scrabble. Przychodzą dwa razy w tygodniu, grają cały czas. Chcieliśmy im wyjść naprzeciw, żeby mogli uczestniczyć w turnieju. Jednocześnie 13 kwietnia jest Międzynarodowy Dzień Scrabble, więc chcieliśmy połączyć te dwie rzeczy i stąd pomysł na turniej – dodaje Anita Ignasiak z CAL Borek.

Zobacz również

Już w piątek o godzinie 19:20 zapraszamy na premierową emisję naszego nowego programu „W trosce o świat”. W pierwszym odcinku nowej ekologicznej serii opowiemy o wrocławskich autobusach elektrycznych, klastrach energii oraz stacjach wymiany baterii w komercyjnych pojazdach elektrycznych. Zapraszamy do oglądania.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy