Najważniejsza inwestycja w Polkowicach. Budowa ronda przy ul. Kopalnianej i ul. Działkowej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skrzyżowanie ul. Działkowej z Kopalnianą to najważniejsza inwestycja drogowa w gminie Polkowice w tym roku. Do końca października powstanie tutaj rondo, ponieważ jest to ważne połączenie komunikacyjne dla mieszkańców.

Od grudnia trwają roboty. Zrealizowaliśmy fragment 170 metrów. Rozpoczęliśmy prace związane z przebudową skrzyżowania. Pojawiły się objazdy i utrudnienia w ruchu. Zwłaszcza jeśli chodzi o zakłady górnicze w Polkowicach i ZWR-y – mówi Tomasz Duszyński, kierownik referatu inwestycji UG w Polkowicach.

– Zaczynamy od ściągania nawierzchni bitumicznej, frezujmy ją. W następnym etapie będzie infrastruktura podziemna. Kanalizacja deszczowa,  teletechniczna i elektryczna. Ostatnim etapem będzie budowa zarysu ronda, całego pierścienia. Potem krawężniki, ścieki i chodniki dla pieszych – dodaje  Marcin Szełęga, kierownik budowy.

Ta inwestycja to koszt ponad 4 milionów złotych. Jest realizowana ze wsparciem rządowego i wojewódzkiego programu dofinansowania inwestycji drogowych.

Umowa przewiduje realizację do października tego roku. Zakładamy, że utrudnienia będą trwały krócej, koło trzech miesięcy. Wtedy przejdziemy do kolejnego etapu i pewnie zmieni się ta organizacja ruchu – dodaje Tomasz Duszyński, kierownik referatu inwestycji UG w Polkowicach.

Teraz skrzyżowanie jest częściowo zamknięte. Taki tymczasowy układ drogowy potrwa około trzech miesięcy. Później w kolejnym etapie budowy nastąpi zmiana tymczasowej organizacji ruchu.

– Ruch przebiega wahadłowo, ponieważ jest otwarta tylko ćwiartka ronda. Objazd jest oznakowany całkowicie i myślę, że czytelnie. Kierowcy powoli się do niego przyzwyczajają. Wcześniej postawiliśmy wszelkie znaki, żeby ułatwić ten proces. Myślę, że tydzień i każdy będzie się swobodnie poruszał – dodaje Marcin Szełęga, kierownik budowy.

Mieszkańcy gminy długo czekali na tę inwestycję. Na skrzyżowaniu dochodziło do wielu kolizji, rondo ma usprawnić ruch i zmniejszyć liczbę wypadków.

– To skrzyżowanie od wielu lat było miejscem kolizji zarówno w kierunku na Sobin czy na Polkowice. Obsługuje Specjalną Strefę Ekonomiczną i codziennie tędy porusza się tysiące samochodów – podsumowuje  Tomasz Duszyński, kierownik referatu inwestycji UG w Polkowicach.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy