Nasz Wrocław z nowymi partnerami

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Program „Nasz Wrocław” ma zachęcić wrocławian do korzystania z miejskich atrakcji. Aby to zrobić, należy rozliczyć PIT we Wrocławiu. Wtedy można raz wejść za darmo do Zoo, Hydropolis lub na mecz Śląska Wrocław. Oprócz tego, do programu dołączają Centrum Historii Zajezdnia i drużyna Panthers Wrocław.

„Nasz Wrocław” to pakiet zniżek i darmowych wejść, z których mogą korzystać wszyscy ci mieszkańcy, którzy rozliczają podatek PIT w mieście. Tu na miejscu. Oczywiście, nie trzeba być zameldowanym. Wystarczy miejsce zamieszkania we Wrocławiu, by móc korzystać z tego miasta w jeszcze szerszym zakresie – mówi Marcin Obłoza, biuro prasowe Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Łączna wartość bezpłatnych wejściówek to ponad 200 złotych, a tylko w tym roku wrocławianie zaoszczędzili około 3 milionów złotych, korzystając ze zniżek. Od 6 grudnia do programu dołączyły drużyna footballu amerykańskiego Panthers Wrocław oraz Centrum Historii Zajezdnia. 

Chcemy uczestniczyć w tego typu przedsięwzięciach z tego względu, że naszym zdaniem to spowoduje zwiększenie się frekwencji w naszej Zajezdni. Odbudowujemy frekwencję z czasów przed zarazą i myślę, że z sukcesem. Świadczy o tym to, że dzisiaj 3 wycieczki jednocześnie zwiedzają naszą ekspozycję. Krótko mówiąc, zależy nam na tym, żeby aktywizować pod względem kulturalnym mieszkańców Wrocławia – dodaje Juliusz Woźny, Centrum Historii Zajezdnia.

Z programu Nasz Wrocław korzysta ponad 180 tys. mieszkańców Wrocławia, w tym roku dołączyło blisko 91 tys. osób. To ponad 50 miejskich atrakcji, z których mogą korzystać wrocławianie, ale nie tylko. Program uprawnia do tańszych biletów okresowych komunikacji miejskiej, które w tym roku podrożały. Kartę można założyć za pomocą aplikacji albo tradycyjnie w Urzędzie Miejskim przy ul. Kotlarskiej.

Wystarczy pobrać aplikację dostępną zarówno na system Android, jak i na IOS. W tym przypadku aplikacja „Nasz Wrocław” wystarczy do tego, by móc korzystać z darmowych wejść i zniżek. Warto dodać również, że po zainstalowaniu takiej aplikacji należy jeszcze potwierdzić status podatnika. Tutaj przyda się numer UPO, numer referencyjny, który znajduje się na pierwszej stronie zeznania podatkowego. Jest dostępny od ręki na portalu podatkowym on-line – mówi Marcin Obłoza, biuro prasowe Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Karta jest aktywna przez 2 lata, ponieważ na taki okres otrzymujemy status podatnika. Gdy ten czas upłynie, trzeba status potwierdzić na nowo. Co ważne, program będzie podstawą w procesie rekrutacji do przedszkoli. Wcześniej, aby dziecko dostało się do przedszkola rodzic musiał wystawić oświadczenie, że rozlicza się we Wrocławiu. Teraz będzie to weryfikował program Nasz Wrocław.

Zobacz również

Od rozkładu jazdy 2023/2024 zmienia się schemat połączeń kolejowych na Dolnym Śląsku. Większość podróżnych będzie podróżować po liniach o tym samym numerze, jednak wprowadzone zmiany porządkują numerację linii w pociągach Kolei Dolnośląskich i Polregio.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy