Naturalne filtry powietrza

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nawet w biurze w przestrzeni wokół nas nie powinno zabraknąć zieleni. Nie tylko odfiltrowuje powietrze, ale także pomaga się uspokoić. Na początek warto pomyśleć o jednej z mniej wymagających roślin.

– Badania i testy na roślinach pokazują, że rośliny odflirtowują zanieczyszczenia. Żyjemy w miastach, w których jest coraz więcej betonu, a tokstyny, które znajdują się w smogu, przechodzą do naszych mieszkań – mówi Ewelina Serwiak, florystka. 

 Te są jednym z największych zagrożeń cywilizacyjnych. Obecnie jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia, szczególnie w dużych miastach. Warto więc pomyśleć o naturalnych filtrach, takich jak rośliny.

– Mieszkamy w blokach, gdzie mieszkania są małe, często bez ogródków, a nawet bez balkonów. Wtedy jest to jedyny sposób, żeby móc na codzień obcować z przyrodą – dodaje florystka.

 – Kupujemy roślinki, przynosimy je do domu i nie wiemy, jak się nimi zająć. One się marnują, a my się zrażamy i twierdzimy, że nie mamy ręki do roślin, co nie jest prawdą – tłumaczy  Ewelina Serwiak.

Najtrudniej oczywiście zacząć. Na początek najlepsze będą małowymagające rośliny takie jak Sansewieria.

– Sansewieria jest to sukulent pochodzący z Afryki, który będzie dobrze rósł zarówno w miejscach zasłonecznionych oraz takich o rozproszonym świetle – mówi florystka.

Sansewieria wymaga małego podlewania, a daje dużo korzyści. Roślina jest polecana szczególnie do sypialni, ponieważ w nocy oddaje tlen, a pobiera dwutlenek węgla. 

– Najbardziej polecanymi roślinami, które oczyszczają powietrze są skrzydłokwiaty, paprocie, zielistki, epipremum i sanseweria – dodaje Ewelina Serwiak.

 

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy