– Ideą tego pomysłu było pokazanie, czym zajmują się inżynierowie na Politechnice Wrocławskiej, czym zajmują się nasi badacze, jak poprawiają komfort naszego życia, jak pracują nad tym, żebyśmy mieli dostęp do podstawowych dobrodziejstw, które daje nam technologia – mówi Katarzyna Kroczak-Knapik, dział informacji i promocji PWR.
Uczelnia to nie tylko zajęcia i wykłady, ale także działalność badawcza, która ma bezpośredni wpływ na komfort naszego życia. Sześć odcinków, każdy o innej tematyce i innym aspekcie codzienności – architektura, transport czy zdrowie.
– Pozwoliliśmy sobie też na mocny finał i odcinek o iście bondowskim tytule „A jeśli ziemia to za mało?”. W tym odcinku zaprosimy naszych widzów do lotu w kosmos – dodaje Katarzyna Kroczak-Knapik, dział informacji i promocji PWR.
– Zostałem zaproszony do tego, żeby opowiedzieć, czym się zajmujemy na naszym wydziale, jakie prowadzimy badania no i że ze względu na moje zainteresowania dotyczące zastosowania papieru w architekturze skupiłem się na tej tematyce. Mieliśmy też możliwość pokazania nie tylko takich zagadnień teoretycznych, ale też tego jak pracujemy na co dzień i rzeczywiście pracujemy z materiałem – mówi dr inż. arch. Jerzy Łątka, Katedra Architektury i Sztuk Wizualnych PWR.
Dr Jerzy Łątka przyznaje, że było to dla niego niecodzienne wyzwanie, ale po chwili czuł się jak podczas zwykłej rozmowy
– Najlepszy możliwy sposób promowania nauki przez tę uczelnię, bo to nie był serial, który mówił o Politechnice jako takiej, że jest wspaniała, że chodźcie do nas, kandydujcie i tak dalej. Raczej to jest serial popularnonaukowy, który daje pewną porcję wiedzy w super ciekawy sposób i bardzo ładny pokazany wizualnie, a przy okazji pokazuje, że takie rzeczy się właśnie dzieją na Politechnice – mówi dr inż. arch. Jerzy Łątka, Katedra Architektury i Sztuk Wizualnych PWR.
– Tak naprawdę chcieliśmy zainteresować tym projektem, tymi filmami, tym serialem wszystkich. Mogę powiedzieć, że na przykład mamy duże grono odbiorców bardzo młodych, uczniów szkół podstawowych, którzy na przykład po pierwszym odcinku zakochali się w kwestiach związanych z budową mostów, a pan profesor Biliszczuk stał się ich idolem – dodaje Katarzyna Kroczak-Knapik, dział informacji i promocji PWR.
Miniserial można obejrzeć na stronie internetowej serial.pwr.edu.pl oraz na kanale YouTube uczelni.