Nauka i zabawa z Ekosystemem

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Festyny, warsztaty i możliwość porozmawiania z osobami, z którymi na co dzień nie ma się kontaktu. Tak zapowiada się jesień z Ekosystemem.

Jesień to jest ten moment, kiedy wszyscy jeszcze chcemy skorzystać z pleneru, więc my chętnie przyłączamy się do różnych organizatorów i tak naprawdę do połowy października mamy zajęte wszystkie weekendy. Bardzo dużo festynów, eventów, wydarzeń w przestrzeni miejskiej się dzieje – my tam też jesteśmy – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu.

Wydarzenia są kierowane do dorosłych i do dzieci. Mają zwiększać świadomość i pokazać od kuchni, jak i dlaczego odpady zyskują drugie życie.

Mamy przygotowaną rozrywkę dla dużych i dla małych wrocławian. Mamy różnego rodzaju gry, zabawy, krzyżówki, które sprawdzają wiedzę i tak naprawdę wtedy można ją zweryfikować. Mieszkańcy też pytają nas o konkretne rzeczy, na przykład zgłaszają jakiś problem albo swoje uwagi do systemu gospodarowania odpadami, czy choćby do pracy naszych wykonawców. Każde takie spotkanie jest dla nas cenne – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu.

Najważniejsza podczas takich wydarzeń jest wartość edukacyjna.

Próbujemy odczarować segregację, którą część społeczeństwa uważa za niepotrzebną albo nieobowiązkową, bo zapominają, że to obowiązek wynikający z przepisów prawa. Poza tym pokazujemy dlaczego warto – nie dlatego, że trzeba segregować, segregujemy, bo to ma sens i dzięki temu ratujemy środowisko przed degradacją, bo odpady to tak naprawdę surowce wtórne – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu.

W trakcie imprez będzie można zadać pracownikom Ekosystemu nurtujące pytania oraz zobaczyć, jak wygląda praca na przykład przy odbieraniu odpadów.

Kępa Mieszczańska, Klecina, Powstańców Śląskich – tam będziemy i mieszkańcy będą mogli spotkać się z nami i porozmawiać o segregacji. Będą mogli spotkać naszego SZOP-a, czyli Samochód Zbierający Odpady Problemowe, możliwe, że pojawi się śmieciarka. Można zajrzeć i można też porozmawiać z kierowcą, bo to fajna informacja dla kogoś, kto ma mylne wyobrażenie na temat pracy kogoś, kto odpiera odpady, czy tego jak się jeździ taką śmieciarką po dużym mieście i dlaczego czasami śmieciarka musi przyjechać wcześnie i nas niestety budzi, a dlaczego czasem po prostu nie może odebrać odpadów – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy