Networking 3.0 – „Bezpieczny przedsiębiorca”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Networking jest potrzebny każdemu przedsiębiorcy. Niektórzy mówią, że jest to podstawowa zasada dla każdego, kto prowadzi własną działalność. We wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia odbył się Networking 3.0, w ramach którego przedsiębiorcy z różnych branż mogli się spotkać, porozmawiać, wymienić się kontaktami i doświadczeniami.

Każdy przedsiębiorca potrzebuje kontaktów, żeby móc rozwijać swoją firmę. Najłatwiej zdobyć te kontakty właśnie poprzez kontakt z przedsiębiorcami, z praktykami biznesu, z którymi można się spotkać, porozmawiać, podzielić się własnymi doświadczeniami i czerpać też z ich doświadczeń. Bo niejednokrotnie popełnili pewne błędy, których na przykład teraz by się wystrzegli. Dzięki rozmowie z nimi będziemy mieli możliwość uniknięcia ich potknięć, ich błędów – mówi Konrad Niklewicz, organizator Networking 3.0.

Pomysł jest bardzo prosty. Nie chcemy, żeby ludzie dołączali do klubów, chcemy po prostu tworzyć taką komitywę, gdzie ludzie będą mieli swobodnie możliwość poznawania się z różnych środowisk, biznesów i dzięki temu łączyć tych ludzi i tworzyć nowy biznes tak naprawdę – mówi Marcin Tymków, współorganizator Networking 3.0.

Event odbył się pod hasłem „Bezpieczny przedsiębiorca”, podczas którego uczestnicy mogli wysłuchać czterech prelekcji. Prelegenci mówili między innymi o cyberbezpieczeństwie w biznesie, rozliczeniu podatków oraz formach prowadzenia działalności.

Chciałbym wprowadzić tutaj taką nutkę uświadomienia, takiej półtechnicznej rozmowy na temat cyberbezpieczeństwa, na temat zagrożeń, jakie w dzisiejszym świecie czyhają na przeciętnego użytkownika internetu. Na pewno to jest coś takiego jak phishing, ransomware, malware, jak zwykłe hakerstwo – mówi Paweł Hordyński, ekspert od cyberbezpieczeństwa, founder w ITDEVELOP.

W Polsce można płacić bardzo niskie podatki, tylko trzeba to robić z głową i się dobrze zoptymalizować, stworzyć często hybrydy podatkowe. Jeśli ktoś nie ma takiej wiedzy, to płaci po 30-40%, a realnie i zgodnie z prawem można zejść na poziom 7,8,10% – mówi Łukasz Surma, Akademia Księgowości.

Problem niezapłaconych faktur jest głównym czynnikiem dławiącym polską gospodarkę. Na dzień dzisiejszy 64% faktur nie jest płaconych w terminie. Z naszymi klientami systematycznie robimy różnego rodzaju szkolenia edukujące. Ich i moja dzisiaj obecność jest też zaproszeniem jednego z takich zadowolonych klientów – mówi Paweł Juskowiak, Krajowy Instytut Prawa Gospodarczego.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 75 uczestników. To była pierwsza edycja tego eventu, ale organizatorzy mówią, że na pewno nie ostatnia.

Mamy w planach za pół roku następny event. Miejmy nadzieje, że tak dopisze, że już nie spotkamy się tutaj w tej małej sali. Chcemy się spotkać już w Hali Stulecia, gdzie chcemy to zorganizować na dużo większą skalę. Ale czas pokaże – mówi Marcin Tymków.

Chcielibyśmy nie robić tego sukcesywnie co tydzień, co dwa jak większość klubów typowo biznesowych. Chcemy to robić właśnie w formie eventu, który będzie pozwalał na to, żeby raz, dwa razy w roku spotkać się w gronie praktyków biznesu i wymienić się własnymi doświadczeniami oraz kontaktami – mówi Konrad Niklewicz.