Nic przez telefon

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Policja rozpoczęła kampanię społeczną „Nic przez telefon”. Akcja ma uświadamiać seniorów aby nie przekazywali swoich oszczędności oszustom.

Akcja policyjna jest odpowiedzią na powtarzające się oszustwa telefoniczne. NIC w kampanii „Nic przez telefon” to nie podawanie wrażliwych informacji o sobie: danych do konta bankowego, haseł czy informacji o oszczędnościach.

Ta kampania różni się od innych tym, że teraz próbujemy dotrzeć do osób, które są wykluczone społecznie. Stąd też wspólne działania z wrocławskim MOPS-em. – wyjaśnia st. sierż. Dariusz Rajski, z Komendy Miejskiej Policji.

W ramach akcji policja i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego współpracuje z opiekunami osób starszych. Będą oni przekazywać ulotki i tłumaczyć co zrobić, aby nie dać się oszukać. Dodatkowo w kampanie zaangażowani są księża, którzy w trakcie kolędy również będą ostrzegać przed złodziejami.

Najważniejsze w tej kampanii jest prowadzenie bezpośredniej rozmowy z osobą starszą i wytłumaczenie jej jak powinna postępować, żeby nie poddać się próbie oszustwa. – mówi Dorota Feliks, dyrektor WCRS.

Jeśli dzwoni podejrzany telefon najlepiej rozłączyć się i skontaktować z odpowiednimi służbami.

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy rozmawiają z uczestnikami między innymi na temat tego, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy