Nie będzie obowiązkowych szczepień dla nauczycieli i służb mundurowych od 1 marca 2022 roku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
To kolejna kuriozalna decyzja. Ministerstwo zdrowia ogłosiło, że od 1 marca nie będzie obowiązkowych szczepień dla nauczycieli i służb mundurowych. Może będą później, ale teraz na pewno nie. Lekarze są zaskoczeni, bo to niezrozumiałe z powodów medycznych i epidemiologicznych.
  • To są decyzje polityczne. Z punktu widzenia medycznego powiem tak. Po drugiej wojnie światowej nie minęło 20 lat, jak we Wrocławiu była epidemia ospy. W ciągu miesiąca zaszczepiono 98 procent wrocławian. Minął rok narodowego programu szczepień i proszę popatrzeć jakie są wskaźniki szczepień w Polsce. Jeżeli mówimy o nauczycielach – jeżeli chcemy, żeby dziecko się normalnie rozwijało to musi być nauka w szkole. Te decyzje my traktujemy negatywnie. Jest mowa o obowiązku dla medyków i w najbliższych dniach zobaczymy co się wydarzy – mówi Edwin Kuźnik, USK we Wrocławiu. 
  • Ja bym wolał stałość decyzji, żeby nie zmieniać decyzji, które są dobrymi. Bo decyzja o szczepieniu jest dobrą decyzją. To powoduje spore zamieszanie, brak zaufania do szczepień i nie jest to dobra decyzja – mówi dr Janusz Sokołowski, dyrektor szpitala tymczasowego we Wrocławiu. 
  • Patrząc na ostatni tydzień i ten duży przyrost na Dolnym Śląsku – przybyło 300 pacjentów – to może być szybującą liczbą zachorowań. Musimy być bardzo ostrożni. Z dnia na dzień przybywa chorych w szpitalu tymczasowym. Brakuje nam miejsca dla pacjentów covidowych i pytanie jak to się będzie rozwijać. Ja jestem gorącym zwolennikiem tego, żeby się zaszczepili wszyscy w społeczeństwie. Żeby zrobić to tak, jak to zrobiły inne narody, że poziom wyszczepień jest tak wysoki, że znoszą obostrzenia, nie widzą wzrostu zachorowań w szpitalach, system opieki nie jest przeciążony i od wielu tygodni funkcjonują normalnie. I nie widzę powodu, byśmy nie mogli powtórzyć tego, co się udało gdzie indziej. Natomiast patrząc na to jaki stosunek do szczepień ma nasze społeczeństwo tracę nadzieję na taki rozwój wypadków, niestety – mówi Marcin Drozd, dyrektor ds. medycznych USK we Wrocławiu. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy