Nie ma komu ratować ludzi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ze względu na epidemię koronawirusa, w szpitalach we Wrocławiu brakuje nie tylko specjalistycznego sprzętu, ale również personelu.

20 kwietnia Wojewoda Dolnośląski apelował do służb medycznych o to, aby zgłaszali się do pracy w szpitalach.

Zgłosiłem się do lekarzy przez Dolnośląską Izbę Lekarską i do pielęgniarek przez Izbę Pielęgniarską o zjawienie się chętnych, którzy byliby gotowi do pracy w miejscach, gdzie będzie brakować białego personelu – mówi Jarosław Obremski, Wojewoda Dolnośląski.

Mimo apelu wciąż brakuje białego personelu, który potrafiłby obsługiwać specjalistyczny sprzęt medyczny m.in. respiratory. Profesor Krzysztof Simon twierdzi, że będzie to problem w momencie kiedy przybędzie pacjentów chorych na koronawirusa. 

Brakuje pielęgniarek, o czym mówiłem już dwa miesiące temu, i anestezjologów, którzy mogliby obsłużyć sprzęt. To jest dramat, który się nasila i za chwile stanie się katastrofa, jeśli nie będzie pomocy ze strony pielęgniarek i lekarzy zdolnych do obsługi urządzeń – dodaje Prof. Krzysztof Simon, Ordynator I Oddziału Zakaźnego przy ulicy Koszarowej. 

Urząd Marszałkowski zapewnia jednak, że póki co personelu nie brakuje, a dyżury są planowane w taki sposób, aby każdy pacjent miał opiekę medyczną. 

W szpitalach wojewódzkich dochodzi do ograniczenia działania pewnych oddziałów. Dzięki skutecznej i szybkiej reakcji dyrekcji pogotowia i wspólnym działaniom podejmowanym z personelem medycznym bardzo szybko udaje się stworzyć nową siatkę dyżurów tak, aby ta wartość jaką jest ludzkie życie była chroniona – tłumaczy Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Chorych jednak cały czas przybywa. Na samym Dolnym Śląsku zakażonych jest ponad 1500 osób.

Zobacz również

Często wystarczy jedynie przejść się po wrocławskich ulicach, aby w starych ścianach usłyszeć to metaforyczne echo dawnego Breslau. W Ossolineum przez najbliższe tygodnie będzie można jeszcze głębiej zanurzyć się w tym przedwojennym klimacie dzięki wystawie „Czas pochwycony”.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy