Nie marnuj jedzenia i weź pomóż!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W okresie poświątecznym pojawiają się problemy z nadwyżką jedzenia w domowych lodówkach. Przypominamy, że jest lepsze rozwiązanie niż wyrzucanie żywności do śmieci.

– We Wrocławiu mamy 20 lodówek, ale też popatrzmy na sąsiadów koło siebie. Każdy kto chciałby podzielić się jedzeniem, może zadzwonić do mnie pod numer: 508 101 016. Żywność można samemu przywieźć albo możemy po nią podjechać. My z kolei odrazu przekazujemy ją do osób potrzebujących – mówi Jan Piontek, fundacja „Weź pomóż”.

Fundacja „Weź pomóż’’ aktywnie działa nie tylko w okresie świąt, ale również przez cały rok. Szczególne podczas pandemii, jej działania są bardzo skuteczne.

– Czasy są ciężkie, bo mamy pandemię, wielu ludzi potraciło pracę. Niektórzy naprawdę nie mają skąd wziąć pomocy.  W tych lodówkach społecznych jedzenie długo nie leży, zawsze ktoś po nie tam sięgnie – mówi mieszkaniec Wrocławia.

Za niedługo ma też powstać tak zwana stołówka społeczna.

– Przy ul.Poznańskiej, we Wrocławiu ma powstać stołówka, ale też będzie biblioteka. Więc jeżeli ktoś ma ochotę, to oprócz jedzenia może nam przekazywać książki – dodaje Jan Piontek.

Obszar działania fundacji poszerza się, w związku z czym „Weź pomóż" szuka wolontariusze. Więcej informacji można znaleźć na stronie  fundacji.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy