„Nie śpij, bo Cię przegłosują”. Sprawdź, gdzie możesz oddać swój głos

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Do wyborów 15 października zostało mniej niż 10 dni. Do 12 października każdy może sprawdzić, gdzie może oddać swój głos, zmienić to miejsce lub odebrać zaświadczenie, by móc głosować w dowolnym miejscu w całej Polsce. Miasto Wrocław ułatwia te formalności i dołączą do akcji profrekwencyjnej „Nie śpij, bo Cię przegłosują”.

W 2019 roku we Wrocławiu frekwencja w wyborach parlamentarnych wyniosła 71%, teraz chcemy pobić ten rekord, dlatego dołączamy do akcji „Nie śpij, bo Cię przegłosują”. Uświadamiamy wrocławian, że każdy głos jest ważny, między innymi podejmujemy takie działanie jak uruchomienie mobilnego punktu, w którym osoby niezameldowane we Wrocławiu mogą dopisać się do rejestru wyborców – mówi Mikołaj Czerwiński, biuro prasowe Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Ikarus był już pod Centrum Historii Zajezdni i Centrum Handlowym Borek, w sobotę będzie pod Halą Stulecia, a w niedzielę pod Aquaparkiem. Na miejscu można wypełnić wniosek, podając PESEL, imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. 

– Podstawowa sprawa, jestem za stary, żeby nie głosować. Różne były czasy, różne wybory. Wcześniej mój głos niewiele dawał, dziś mam nadzieję, że mam wpływ na to, jak głosuję – mówi Stanisław, spotkany pod mobilnym punktem.

-Nie można tego pominąć, bo chcę zagłosować. Do domu daleko, bo jestem z Olsztyna, więc przepisuję się – dodaje Marianna, spotkana pod mobilnym punktem.

We wszystkich Centrach Obsługi Mieszkańca można złożyć taki wniosek. Przedłużyliśmy godziny otwarcia tych punktów. Teraz jest to godzina 19:00. Tak że mieszkańcy mogą te sprawę załatwić stacjonarnie – dodaje Mikołaj Czerwiński, biuro prasowe Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Przypisany lokal wyborczy można sprawdzić w aplikacji mObywatel. 

– Jest możliwość internetowa. Na stronie udostępnionej przez Ministerstwo Cyfryzacji także można wypełnić taki wniosek. Szczegóły, jak to zrobić, można znaleźć na portalu wroclaw.pl, zachęcamy, żeby to sprawdzić – podsumowuje Mikołaj Czerwiński, biuro prasowe Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

W 2019 roku osób, które we Wrocławiu zmieniły lokal wyborczy było 17 tysięcy. Teraz to już 33 tysiące. Do 12 października cały czas można to zrobić. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy