Nie wyrzucaj jedzenia! Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
O świętach przypominają nam choinki, jarmark bożonarodzeniowy i …pełne lodówki. W większości domów mamy zapas pierogów, bigosu i ciast na następne dni. I mimo że od przybytku głowa nie boli to wielu z nas nie ma ochoty już na pierogi z kapustą i grzybami. Dlatego warto mieć w zapasie kilka pomysłów na to, co zrobić, żeby jak najmniej zmarnować jedzenia, a najlepiej nic nie zmarnować.

—  Co w tej lodówce po świętach zostało? Dużo zapasów? Nie. Tak. Widzę, że zdania są podzielone? U nas dużo zostało.  I co z tymi pierogami, kapustą, bigosem? Akurat tego nie było za wiele, ale takie inne – sałatki, rybki, śledziki, wszystko jeszcze zostało. Jeszcze sałatka, galaretka, ciasto i kiełbasa świąteczna –  wyliczają wrocławianie. 

I co z tym zrobić, żeby jak najmniej zmarnować? Po pierwsze trzeba było tyle nie robić jedzenia na samym starcie i to jest nasza wieczna przypadłość. Ale jeśli już tak się stało, to mamy kilka rozwiązań. Rozwiązaniem są jadłodajnie we Wrocławiu i jadłodzielnie. Jest taka siatka jadłodzielni, wystarczy wpisać food shering Wrocław na FB i wyskoczy nam kilka, kilkanaście takich miejsc. Są też oczywiście od dawna znane lodówki społeczne zainicjowane przez społecznika Jana Piontka – mówi Michał Sałkowski, Ekosystem Wrocław. 

— Są lodówki społeczne, gdzie można jedzenie zanieść i podzielić się z tymi, co nie mają. Są jadłodajnie, jadłodzielnie. Oddawała tak pani kiedyś? Nie. Ze dwa dni i będzie po już. Ale nie wyrzuca pani jedzenia? Nie, ja rodzinie rozdaję – mówią wrocławianie. 

Nie wyrzucamy też choinki, staramy się, żeby była naturalna. Możemy dać jej drugie życie, można ją zasadzić w ogródku, na działce. Jeśli takowej nie mamy kłaniają się media społecznościowe. Możemy ogłosić, że takie drzewko mamy. Ono zyskuje drugie życie, a my mamy trochę czystsze sumienie – dodaje Michał Sałkowski, Ekosystem Wrocław. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy