Nie wyrzucaj! Ruszają szafy do wymiany

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We wrocławskich śmietnikach można znaleźć ceramikę, lub krzesła i inne przedmioty przydatne do domu. Strefa Kultury Wrocław zachęca do tego, żeby zastanowić się dwa razy nad wyrzucaniem rzeczy.

Luba Shynder pomysłodawczyni projektu szafy do wymiany różnościamii od lat specjalizuje się w powtórnym wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku. Jak sama mówi, jej zadaniem jest odczarowanie śmieci.

Na wrocławskich śmietnikach można znaleźć masę przydatnych rzeczy np. system grający, czy święte obrazy. Luba, gdy przeprowadziła się na Biskupin postanowiła obok śmietnika postawić szafkę do wymiany, gdzie mieszkańcy zamiast wyrzucać rzeczy mogli się nimi wymieniać.

Szafy do wymiany różnościami to projekt, który ma uświadomić wrocławianom, że powtórnie można wykorzystać różne przedmioty. W mieście mają powstać szafy do wymiany, a w sierpniu w siedzibie Rady Osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice beda się odbywać różne warsztaty.

Do wzięcia udziału w projekcie zaproszeni są wszyscy wrocławianie. Projekt realizowany jest w ramach Programu Mikrogranty.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy