Nie zatrzymała ich pandemia. ART JTM w 2020

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Młodzi, zdolni i aktywni - artyści z grupy ART JTM od ośmiu lat nie przestają się rozwijać. W poprzednim roku zrealizowali jeszcze więcej projektów niż wcześniej i nie zatrzymała ich nawet pandemia. Swoją działalność prowadzą na scenie - tańczą, śpiewają, układają muzykę i piszą scenariusze.

To ponad 20 projektów kulturalno-społecznych, a także cztery spektakle. To jest naprawdę fenomenalny wynik, biorąc pod uwagę to, jak młody jest nasz zespół – mówi Michał Jagodziński, reżyser gali ART JTM Awards Festiwal 2020.

ART JTM łączy młodych artystów z pasją. Amelia Lubicz-Miszewska śpiewa od dziecka i nie ukrywa, że z tym wiąże swoją przyszłość. Angażowanie się w działalność grupy ART JTM to dla niej przede wszystkim możliwość rozwoju. Powrót na scenę podczas gali był na swój sposób wyjątkowy, bowiem na widowni – z oczywistych względów – nie zasiadła publiczność.

Jest to dziwne uczucie na pewno – taki smutek. Nie mamy tego fizycznego kontaktu, więc pojawia się tęsknota – dodaje Amelia Lubicz-Miszewska, grupa ART JTM.

Przed wielką galą nie zabrakło również intensywnych prób. Trzy tygodnie kilka razy dziennie, ale w końcu można było pokazać się na żywo. Artyści podkreślali jednak, że to nieco inna forma niż w poprzednim roku, kiedy mogli widzieć także publiczność. Teraz wydarzenie odbyło się w internecie, a transmisja jest dostępna na kanale YouTube ART JTM.

Dużo inaczej, bo jednak dobrze byłoby mieć jakąś interakcję z publicznością, na przykład jakbyśmy się pomylili albo ktoś z publiczności ktoś by zareagował, ale na razie nie mamy takiej możliwości – podkreśla Julia Błach, prowadząca galę ART JTM Awards Festiwal 2020.

Członkowie ART JTM samodzielnie przygotowali całą galę, podczas której zaprezentowali spektakle i musicale, które wystawiali w poprzednim roku. Mówią także, że taka aktywność w trakcie pandemii działała wręcz terapeutycznie.

Dobrze jest robić coś z innymi ludźmi, to daje nam dużo energii i pozwala poczuć, że pandemia oczywiście jest, ale my coś robimy, a nie tylko czekamy aż się skończy – dodaje Julia Błach, prowadząca galę ART JTM Awards Festiwal 2020.

Chcemy wrócić do tego, żeby faktycznie widownia była i to najlepiej pełna albo przynajmniej połowa, bo to jest największe podziękowanie dla nas jako artystów – podsumowuje Michał Jagodziński, reżyser gali ART JTM Awards Festiwal 2020.

Artyści w tym roku stawiają przed sobą jeszcze bardziej ambitne cele i zapowiadają kolejne ciekawe projekty, których szczegóły będą zdradzać niebawem.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy