Nie żyje legenda polskiego kolarstwa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zmarł Ryszard Szurkowski, legenda polskiego kolarstwa. Dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich, ponad 500 razy przekraczał linię mety jako pierwszy. Zdobywał najważniejsze trofea i tytuły, w tym cztery medale mistrzostw świata. Swój ostatni etap zakończył 1 lutego. Odszedł w wieku 75 lat.

Żadne słowa tego nie zastąpią i nie opiszą tej tragedii, tym bardziej, że walczył do końca, a zmarł na co innego. Wielka tragedia. Tak szybko się stało. Myślę, że cała Polska to przeżywa na swój sposób, my tutaj szczególnie. Jest to wychowanek ziemi milickiej. Był dla nas symbolem i bohaterem – mówi Andrzej Wojtyczka, przyjaciel Ryszarda Szurkowskiego.

Ryszard Szurkowski urodził się w Świebodowie w gminie Krośnice. W okolicy znali go niemalże wszyscy – stał się symbolem i jednocześnie ambasadorem tego miejsca w całej Polsce. W Gminie Krośnice od kilku lat na jego część organizuje się Rajd Rowerowy Śladami Ryszarda Szurkowskiego. Kolarz wielokrotnie sam brał w nim udział.

Pan Ryszard był bardzo otwartym i ciepłym człowiekiem. Pomimo że to mistrz, wielokrotnie utytułowany, medalista, tego w takich normalnych prywatnych bezpośrednich relacjach nie dawał tego odczuć. Bardzo ciepły otwarty człowiek – dodaje Krystian Okoń, dyrektor CETS-u w Krośnicach.

Bliscy wspominają świętej pamięci Ryszarda Szurkowskiego jako osobę przede wszystkim skromną, ciepłą i sympatyczną. Mimo wielu sukcesów, nigdy się nie wywyższał, a każdego traktował jak równego sobie. Z kolarzami, których spotkał na trasie zamieniał dwa zdania i przede wszystkim zarażał uśmiechem.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy